Csíkszeredai érmek a sítájfutó-bajnokságról

Dobos László 2021. január 26., 12:06

A Parajd és Bucsin tető közötti Bogdán sípálya és menedékház környékén került rendezték meg az elmúlt napokban a sítájfutók hosszú- és középtávú országos bajnokságát, amelyen a székelyföldi sportolók több érmes helyezést értek el.

A női Elit-verseny dobogósai. Jobbról Mandel Réka és Szép Zoltán Fotó: VSK Csíkszereda

Új volt a pálya, azon a terepen először szerveztek sítájfutó versenyt, és mint kiderült, kiváló helyszínről van szó. A szűk nyomhálózat fizikailag komoly kihívás volt a versenyzőknek, de a tájékozódás is tartogatott meglepetéseket.

A pálya hosszúsága tekintetében bár az első napon volt a hosszútávú bajnokság, a másnapi középtávú verseny hosszabbra sikerült, így például a felnőtt férfiaknál a győztes idő első nap 59 perc volt, másnap pedig 65 perc. A két nap összetett eredménye a Román Kupa rangsorát adta.

A csíkszeredai sítájfutók helyezései, hosszútávú országos bajnokság, U14: Faragó Kadocsa (Csíkszeredai Tanulók Klubja) negyedik, U17: Tamás Csalka (Csíkszeredai TK) nyolcadik.
Férfi Elit: Szép Zoltán (Csíkszeredai VSK) negyedik, Szász Botond hetedik, Vaszi Benedek nyolcadik (mindhárman VSK Csíkszereda), U55: Szalay Zoltán második, Szász János negyedik (mindketten VSK Csíkszereda).

Az 55 évesek korosztályának díjazottai. A két szélen Szalay Zoltán és Szász János Fotó: VSK Csíkszereda

Középtávú országos bajnokság, U12: Koncz Gyopár Anna (Csíkszeredai TK) ötödik, U14: Faragó Kadocsa harmadik, U17: Tamás Csalka hetedik, Koncz Mária Hanga tizedik (mindketten Csíkszeredai TK).
Női Elit: Mandel Réka harmadik (VSK Csíkszereda).
Férfi Elit: Szép Zoltán harmadik, Szász Botond negyedik, Vaszi Benedek hatodik.
U55: Szalay Zoltán második, Szász János harmadik.

Román Kupa, U14 :Faragó Kadocsa harmadik, U17: Tamás Csalka hetedik.
Férfi Elit: Szép Zoltán második, Szász Botond negyedik, Vaszi Benedek hatodik.
U55: Szalay Zoltán második, Szász János negyedik.