Az augusztus 18-20. között megrendezett edzőtáborban közel 30 sportoló vett részt, a hazaiak mellett Magyarországról és Szlovákiából érkeztek már nem profi, de még mindig aktív dzsúdósok Székelyföldre, a Csíkszeredai Judo Masters Klub szervezésében megvalósuló versenyfelkészülést segítő három napos edzőtáborba.
A technikai felkészülést Flóri Miklós és Tasnádi László magyarországi cselgáncs nagymesterek vezették, délutánonként pedig az erőnléti és küzdési edzéseket Szőcs László, Sinka Szabolcs és Ábrahám Előd csíkszeredai edzők koordinálták, mindhárman a Judo Masters klub tagjai.
A versenyfelkészülés mellett a klubtagok és a vendégeik néhány közeli látványosságot is meglátogattak, voltak a Gyimesekben, az ezeréves határnál és a Muhos-fürdőnél.
A program hozzájárult a veterán dzsúdó népszerűsítéséhez és a csíki klub sportolóinak az őszi versenyszezonra való felkészüléséhez.
Kopacz Erika
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!