A magyarországi RTL televízió élő közvetítésének köszönhetően sokan láthatták Székelyföldön is, hogy alighogy elkezdődött, már véget is ért a Hell Boxing Kings profi boksz versenysorozat 60 kilós súlycsoportjának negyeddöntője. Csiki Róbert egy erős testre mért ütésétől az ellenfél, a Szlovákiát képviselő Katona Tibor a padlóra került.
A vasárnap esti látványos showba egy félig magyar, félig székely zászlóval vonult be a gyergyószentmiklósi sportoló, aki a „Sekler Boy” becenevet kapta a show rendezőitől.
A 024boxing.com szakportál tudósításában Csiki Robi teljesítményét lenyűgözőnek nevezi és így mutatja be a mérkőzését. „A 2004-es születésű könnyűsúlyú tehetségek párharcában Magyarország képviseletében Csiki Róbert a hosszabb karjai nyújtotta előnyökre építve készült legyőzni a szlovákiai Katona Tibort.
A szakértők és a szurkolók szoros, kiélezett csatát vártak, de Csiki remek ütemérzékkel kivitelezett villámgyors ütése hamar eldöntötte a mérkőzést.
Katona egy súlyos találattól a padlóra került, és nem tudta folytatni a küzdelmet, így a mindössze 20 éves magyar ökölvívó látványos teljesítménnyel bebiztosította helyét az elődöntőben”.
Huszár Árpád, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub vezetője és egyben Csiki Róbert edzője természetesen örül tanítványa továbbjutásának, de ugyanakkor bosszankodik is amiatt, hogy ilyen gyorsan véget ért a mérkőzés. „Tudtuk, hogy Robi jobb, mint a szlovákiai sportoló, arra készültünk, hogy az első menetben meggyengíti az ellenfelet, majd a másodikban megpróbálja lezárni az összecsapást.
Az ellenfél sérülését sajnáljuk, mielőbbi felépülést és visszatérést kívánunk neki”.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!