Ezen a hétvégén a 15 éven aluliak, a következő hétvégén pedig az ifik és a felnőtt országos bajnoksága szerepel a hargitafürdői síprogramban.
Női vonalon folytatódik a székelyföldi biatlonisták dominanciája. Pénteken az egyéni hosszú próbák szerepeltek a programban, ahol az U13-as korosztályban a gyergyói Tódor Alexandra, az U15-ösöknál pedig a csíki Kelemen Boglárka nyerte meg a bajnokságot.
U13-as korosztály (ifjúsági IV)
Lányok, 3 km: 1. Tódor Alexandra (Gyergyószentmiklósi ISK), 2. Márton Jázmin (Csíkszeredai ISK), 3. Romfeld Fanni (Gyergyószentmiklósi ISK), … 5. Kelemen Nóra, … 7. Pályi Krisztina (mindketten Csíkszeredai ISK).
Fiúk, 4.5 km: 1. Andrei Ruben Neamțu (Felsőbányai ISK), 2. Andrei Daniel Duicu (Barcarozsnyói Olimpiai Központ), 3. Ștefan Maximilian Groza (Barcarozsnyói Dinamo ISK), 4. Bíró Magor (Csíkszeredai ISK), … 6. Gál Gergő (Gyergyószentmiklósi ISK), 7. Kelemen Ákos, … 12. Németh Mátyás (mindketten Csíkszeredai ISK).
U15-ös korosztály (ifjúsági III)
Lányok, 4.5 km: 1. Kelemen Boglárka (Csíkszeredai ISK), 2. Ionela Petronela Petrovici, 3. Ioana Dascălu (mindketten CSȘ Vatra Dornei), 4. Elekes-Köllő Zsanett, 5. Tamás Boróka (mindketten csíkszeredai ISK).
Fiúk, 6 km: 1. Ionel Florin Juncu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Gigi Vlăduț Lupoiu (Barcarozsnyói Dinamo ISK), 3. Florin Hriț (Felsőbányai ISK), … 10. Berki Róbert, … 16. Páll Csaba (mindketten Gyergyószentmiklósi ISK).
Szombaton a sprint próbákkal, vasárnap pedig a vegyes váltókkal folytatódik Hargitafürdőn a gyermekek biatlon-bajnoksága.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!