Az első két napon a VSK Csíkszereda sportolói számára csak a veterán korosztályokban termett babér, Ráduly Annamária a női 40 év fölötti mezőnyben és Ráduly Róbert Kálmán a férfi 50 év fölöttiek között egyaránt két-két bajnoki címet ünnepelhetett. Az elit kategóriában a Simion Suciu által a középtávon elért negyedik hely volt a csíkszeredai tájfutó szakosztály legjobb eredménye.
A bajnokság leglátványosabb és egyben legizgalmasabb csatáját a kétfős sprintváltó hozta. A Moldova folyó bal partján fekvő városi stadion szomszédságában lévő – javarészt parkosított – övezetbe kilátogató érdeklődők, a rajthoz álló hat férfi váltó között, kiélezett versenynek lehettek szemtanúi.
A VSK Csíkszereda, bár két váltót is nevezett, az előző két nap tapasztatai alapján nem számított a dobogóra esélyesek közé, hiszen ott volt a rajtnál a Nagybányai Maratin Rivulus Dominarum Zeleznik Alex – Kató Edy összetételű bajnoki címvédő csapata, a két nappal korábban a hosszútávon győztes Dumitrescu Andreijel megerősített négyfalvi páros és fiatalságot és a tapasztalatot kiválóan ötvöző nagybányai Kotay Alexandro – Sebestyén István kettős is.
Az első váltásnál a Nagybányai Electrosistem versenyzője mindössze három másodperces előnnyel érkezett, majd fél távnál a VSK Csíkszereda Ráduly Csongor - Suciu Simion összetételű váltója vette át a vezetést. Az utolsó két versenyszakasz a máramarosiaknak jött ki jobban, így végül övék lett a bajnoki cím.
Az első helyhez hasonlóan a harmadik hely sorsa is az utolsó körben, annak is a végén dőlt el. Ráduly Róbert Kálmán, bár a közvetlen rivális Négyfalvi Babarunca sportolója a táv első felében befogta és megelőzte, az utolsó három pontnál faképnél hagyta ellenfelét és ezáltal fiával, ifj. Ráduly Róberttel közösen bronzérmet ünnepelhetett.
A Román Tájfutószövetség korábbi elnöke, Natalia Deconescu szerint a romániai tájfutás történetében először fordult elő, hogy országos bajnokságon, a legjobbak között, apa és két fia állt a dobogón. A VSK Csíkszereda zárónapi szereplését a Ráduly Annamária – Ráduly Réka összetételű női váltó bronzérme tette még emlékezetesebbé.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!