Az első két napon a VSK Csíkszereda sportolói számára csak a veterán korosztályokban termett babér, Ráduly Annamária a női 40 év fölötti mezőnyben és Ráduly Róbert Kálmán a férfi 50 év fölöttiek között egyaránt két-két bajnoki címet ünnepelhetett. Az elit kategóriában a Simion Suciu által a középtávon elért negyedik hely volt a csíkszeredai tájfutó szakosztály legjobb eredménye.
A bajnokság leglátványosabb és egyben legizgalmasabb csatáját a kétfős sprintváltó hozta. A Moldova folyó bal partján fekvő városi stadion szomszédságában lévő – javarészt parkosított – övezetbe kilátogató érdeklődők, a rajthoz álló hat férfi váltó között, kiélezett versenynek lehettek szemtanúi.
A VSK Csíkszereda, bár két váltót is nevezett, az előző két nap tapasztatai alapján nem számított a dobogóra esélyesek közé, hiszen ott volt a rajtnál a Nagybányai Maratin Rivulus Dominarum Zeleznik Alex – Kató Edy összetételű bajnoki címvédő csapata, a két nappal korábban a hosszútávon győztes Dumitrescu Andreijel megerősített négyfalvi páros és fiatalságot és a tapasztalatot kiválóan ötvöző nagybányai Kotay Alexandro – Sebestyén István kettős is.
Az első váltásnál a Nagybányai Electrosistem versenyzője mindössze három másodperces előnnyel érkezett, majd fél távnál a VSK Csíkszereda Ráduly Csongor - Suciu Simion összetételű váltója vette át a vezetést. Az utolsó két versenyszakasz a máramarosiaknak jött ki jobban, így végül övék lett a bajnoki cím.
Az első helyhez hasonlóan a harmadik hely sorsa is az utolsó körben, annak is a végén dőlt el. Ráduly Róbert Kálmán, bár a közvetlen rivális Négyfalvi Babarunca sportolója a táv első felében befogta és megelőzte, az utolsó három pontnál faképnél hagyta ellenfelét és ezáltal fiával, ifj. Ráduly Róberttel közösen bronzérmet ünnepelhetett.
A Román Tájfutószövetség korábbi elnöke, Natalia Deconescu szerint a romániai tájfutás történetében először fordult elő, hogy országos bajnokságon, a legjobbak között, apa és két fia állt a dobogón. A VSK Csíkszereda zárónapi szereplését a Ráduly Annamária – Ráduly Réka összetételű női váltó bronzérme tette még emlékezetesebbé.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!