Szombaton a két korosztályban összesen 77 sportoló állt rajthoz, a Csíkszeredai ISK versenyzői közül Silló Krisztina ezüst-, Kurkó Janka Dóra és Györpál Csenge pedig bronzérmet szerzett korcsoportjában.
A kisebbek 3x600 métert futottak, a nagyobbak pedig 3x800 métert, mindkét korosztály két-két alkalommal tért be a lőtérre, a hibás lövésekért pedig büntetőkört kellett végezni.
U13-as korosztály
Lányok: 1. Maria Colțea (Barcarozsnyói ISK), 2. Petronela Petrovici (CSȘ Vatra Dornei), 3. Györgpál Csenge, ...10. Kelemen Nóra (mindketten Csíkszeredai ISK).
Fiúk: 1. Corneliu Stoian (Barcarozsnyói ISK), 2. Andrei Neamțu, 3. Eduard Neamțu (mindketten Felsőbányai ISK), …8. Berki Róbert (Gyergyószentmiklósi ISK).
U15-ös korosztály
Lányok: 1. Andrea Cotinghiu (Bracarozsnyói ISK), 2. Silló Krisztina, 3. Kurkó Janka Dóra, … 8. Tamás Boróka (mind Csíkszeredai ISK).
Fiúk: 1. Vlăduț Lupoiu (Barcarozsnyói ISK), 2. Bogdan Gânju (Barcarozsnyói Olimpiai Központ), 3. Ștefan Paul Gherghel (Felsőbányai ISK), … 6. Udvari Hunor, … 10. Németh Attila (mindketten Csíkszeredai ISK).
A hargitafürdői biatlonversenyek vasárnap reggel 9 órától folytatódnak, a nézők belépése ingyenes.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!