Az Olimpiai Reménységek Versenyét az elmúlt napokban rendezték meg a békési megyeszékhely Városi Sportcsarnokában. A tornát a Magyar Taekwondo Szövetség szervezte, a küzdelmek pedig a World Taekwondo (WT) szabályrendszere szerint zajlottak.
A megmérettetésen több korosztályban és súlycsoportban léptek tatamira a versenyzők – kadét, ifjúsági és felnőtt kategóriákban. A résztvevők között magyarországi, romániai és szlovákiai klubok sportolói is szerepeltek. A HOPE Kupát a régió egyik legrangosabb utánpótlás-eseményeként tartják számon.
A romániai küldöttség kiválóan teljesített: öt klub – a Csíki Titánok, CS Scorpion, CS White Lion, CS Ilyo és CS Kwan – képviseletében 34 sportoló vett részt, akik összesen 34 érmet szereztek: 11 aranyat, 9 ezüstöt és 14 bronzot.
A versenyt három versenyszámban rendezték meg: Kyorugi (küzdelem), Poomsae (technikai gyakorlat) és Speedkick (gyorsasági, tematikus gyakorlat). Az edzők – Marius Muti, Dombi Gyula, Florin Coldea, Daniel Bârneț és Ștefan Păcuraru – elégedetten nyilatkoztak tanítványaik fejlődéséről, hozzáállásáról és a látott eredményekről.
A romániai csapat részvételét a Román Taekwondo WT Szövetség finanszírozta, amely továbbra is kiemelten kezeli az utánpótlás-nevelést és a fiatal tehetségek támogatását.
A verseny neve sem véletlen: a HOPE Kupa – a „remény” üzenetét közvetítve – motivációt és lehetőséget kíván adni a fiataloknak, hogy éles versenykörülmények között bontakoztathassák ki képességeiket és gyakorolják a tanult technikákat.
A csíkiak eredményei
A Csíki Titánok csapatának kilenc tagja a romániai válogatott színeiben a következő helyezéseket érte el.
Küzdelem. 1. hely: Dombi Patrik (A osztály, kadet, 41 kg-os súlycsoport), Fejér Magor (A osztály, ifjúsági, –63 kg) és Demián Dóra (B osztály, kadet, –53 kg); 2. hely: Vrenceán Nóra (B osztály, kadet, –51 kg) és Mihálcz Andrea (B osztály, ifjúsági, –48 kg); 3. hely: Dombi Denisz (B osztály, –37 kg), Kristó Márk (B osztály, –24 kg) és György Csongor (B osztály, –24 kg); 5. hely: Nyírő Richárd (A osztály, ifjúsági, 63 kg).
Speed. 2. hely: György Csongor; 3. hely: Kristó Márk és Vrenceán Nóra.
Poomsae. 5. hely: Mihálcz Andrea.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!