Csíki bronzérem az U16-os bokszbajnokságon

Dobos László 2022. november 15., 17:57

Az Al-Duna parti város, Brăila volt a házigazdája az U16-os korosztályú ökölvívók országos bajnokságának, ahol a csíkszeredai Szőcs Bence bronzérmes lett.

Szőcs Bence és nevelőedzője, Tódor Loránd Fotó: Forrás: Bene Regaz

Három sportoló képviselte Csíkszeredát a brăilai ifjúsági ökölvívók bajnokságon, az U16-os korosztályban Hella Dávid és Szőcs Bence a VSK Csíkszereda színeiben lépett szorítóba, a Bene Regaz SE-t pedig a gyimesfelsőloki Gábor Márk képviselte. A három sportoló erőnléti felkészülését Orbán Attilával végezte, a bajnokságra pedig nevelőedzőjük, Tódor Loránd kísérte el.

Közülük a 46 kg-os súlycsoportban versenyző Szőcs szerepelt a legjobban, bejutott az elődöntőbe, ahol azonban a háromszoros bajnok és Román Kupa-győztes, a korosztályos válogatott keretének tagja, Nicholas Boncu pontozással legyőzte őt, így Szőcs bronzéremmel térhetett haza, a verseny végén felállhatott a dobogó harmadik fokára.

Idén ősszel ez már a második bronzérem a csíki ökölvívóknak.

Szeptemberben, Năvodari-on, egy másik Tódor-tanítvány Sánta Júlia (51 kg, Bene Regaz) lett harmadik.

Fotó: Forrás: Bene Regaz