Hirdetés

Cseh László: a végletek embere vagyok

A világklasszis úszó idén nyáron vonult vissza
Fotó: NTGN

2021. december 02., 15:08

A pályafutását idén befejező Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok, 112 alkalommal magyar bajnok úszó az NTGN-nek (Nemzeti Tehetséggondozó Nonprofit Kft.) adott interjúban többek között az úszás nélküli életről és karrierje meghatározó döntéseiről beszélt, de elárulta azt is, hogy mire a legbüszkébb.

2021. december 02., 15:08

Elmondása szerint hiányzik neki a rendszeres mozgás, az úszás és az edzésekre járás, de most a családdal próbálják bepótolni azt, amit eddig nem lehetett tenni, szabadabban és kötöttségek nélkül élni.

Hirdetés

„Apró lépésekkel próbálok nyitni az úszás nélküli életre, úgy érzem, egy időre távolságot kell tartanom az úszás és a hétköznapi élet között” – mondta Cseh László. Hozzátette, mostanában örömmel tölti el, ha egy napon sok feladata van és azokat megfelelően el tudja végezni, jó érzéssel tölti el, ha hasznosan telt el a nap.

„Az edzéseket és a versenyeket nem úgy hajtottam végre, hogy arra gondoltam, egyszer majd milyen magasságokba juthatok el, hanem, hogy az adott pillanatban megpróbáljam elérni a kitűzött célt.

Biztos valamilyen formában visszatérek majd az úszáshoz, nagyon a végletek embere vagyok.

Eddig rendesen edzettem, mindig próbáltam a maximumot nyújtani, és úgy érzem, hogy vagy mindent beleadok, vagy nem csinálok semmit, és a kettő közötti átmenetet nem tudom elfogadni”.

Cseh László öt olimpián vett részt, elárulta, hogy a 2008-as pekingi játékok volt számára a legkedvesebb, egyrészt a három megszerzett ezüstérem, másrészt a kiváló rendezés miatt. Arra a legbüszkébb, hogy 36 éves koráig a világ élmezőnyéhez tartozott, még ha voltak olyan pillanatok is, amikor nem tudta a legjobbját nyújtani, de a pályafutása végén is megállta a helyét a fiatalok között.

Például a tokiói olimpiai döntőben mellette a második legidősebb versenyző kilenc évvel volt fiatalabb nála, ez pedig óriási korkülönbség.

Volt edzőjével, Plagányi Zsolttal az elmúlt hat-hét évben nagyon jó volt a kapcsolata, úgy érzi, mellette egy kicsit jobb ember lett, sok pozitív élményben volt része, és csodás eredményeket értek el együtt. Amikor edzőt váltott, voltak olyan hangok, hogy már biztos csak levezetni igazolt át, már közel 30 éves volt, és már nem tud komoly eredményt elérni, de ehhez képest 2015-ben Kazanyban nagyon jó világbajnokságot zárt.

Mint mondta, soha nem gondolta volna, hogy valaha uszodát neveznek el róla, ez nagyon nagy megtiszteltetés számára, és reméli azzal, hogy egy uszoda a nevét viseli, több motivációt nyújt a fiataloknak, de az idősebbeknek is.

Végezetül kihangsúlyozta, hogy nem várja el, hogy negyven év múlva emlékezzenek rá az emberek, mert számára nem ez a lényeg, hanem az, hogy belülről érezze, hogy ki is volt ő valójában és milyen eredményeket ért el.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Zúgtak a magyarellenes rigmusok a Steaua stadionjában (videóval)

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.

Nagy változás jöhet a kézilabda-közvetítésekben, a TVR és a Digi Sport verseng a jogokért

Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.

Székelyhon

Balesettel indult a szombat a Cekend-tetőn

Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.

`
Krónika

Mit építhetünk ezután engedély nélkül?

Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.

Krónika

Kelemen Hunor: ha így folytatjuk, Románia nem ússza meg az AUR-kormányt

Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.

Főtér

Ha vasárnap, akkor drónvadászat Románia egén…

… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!

Ez is érdekelheti

Pályán a Marosvásárhelyi ASA és az FK Csíkszereda női focisai, visszatérnek a topcsapatok

Hazai bajnokit játszik a Marosvásárhelyi ASA a 2. Ligában, az FK Csíkszereda női csapata idegenben kezdi a Szuperligát. A szombati kínálatból kiemelkednek az európai topcsapatok szezonbeli első mérkőzései.

Újabb forduló rajtol az élvonalban, a Szuperkupáért játszanak a kézilabdázók

Elkezdődik a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulója, a férfi kézilabázók a Szuperkupa elődöntőjében lépnek pályára. A külföldi focimeccsek mellett kerékpározás, tenisz és golf színesíti a pénteki kínálatot.

A fővárosban harcolhatja ki a csoportkört az FK Csíkszereda – a csütörtöki sportműsor

Mindössze két kiadó hely maradt a labdarúgó Román Kupa csoportkörében, az FK Csíkszeredának a Bukaresti Steaua otthonában kell kiharcolnia a továbbjutást. A csütörtöki kínálatban Európa Liga, tenisz és spanyol labdarúgás is szerepel.

Az élről várja a szezonzárót, újabb bajnoki cím küszöbén a korondi motoros

Közel került a tizenegyedik román bajnoki címéhez a korondi Józsa Norbert Levente. A címvédő hat forduló után vezeti a pontversenyt, a szezonzáron biztosíthatja be az elsőségét a hard enduro kategóriában.

Kupameccsset játszik a Sepsi OSK, BL-selejtezők – a szerdai sportműsor

A szakszövetség internetes oldalán nézhetjük a sepsiszentgyörgyiek Román Kupa-meccsét, a csoportkörbe kerülés a tét. A Bajnokok Ligája is a playoffnál tart.

Román Kupa és Bajnokok Ligája – kedden a tévében

Elkezdődik a labdarúgó Román Kupa rájátszása, kedden két meccset rendeznek. Késő este a Bajnokok Ligájára kerül a fókusz, pályára lép a Varga Barnabást és Vitális Milánt is foglalkoztató görög AEK Athén.

Párizsi mérleg: továbbra is erős a magyar úszósport

A magyar úszósport számára az Eb több volt egy újabb kontinensviadalnál. Az eredmények alapján az olimpia után sem tört meg a lendület: a férfiaknál továbbra is az élmezőnyhöz tartozunk, miközben a fiatalok is kopogtatnak a felnőttválogatott ajtaján.

Sikersztori Birminghamben: nagyot lépett előre a magyar atlétika

Sikeres Európa-bajnoki szereplést tudhat maga mögött a magyar atlétikai csapat. A Birminghamben rendezett kontinensviadalon a magyar sportolók kiváló eredményeket értek el, 1-1 arany- és ezüstérmet, valamint számos döntős helyezést szereztek.

Erős nemzetközi mezőny, részvételi rekord az asztaliteniszezők emlékversenyén

Több mint 250-en álltak asztalhoz a hétvégén a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban, ahol negyedik alkalommal rendezték meg a Nagy Ferenc Emlékversenyt. A háromnapos utánpótlástornára hét országból érkeztek sportolók.

Csapattársától kapott ki a székely világelső a bosnyák fővárosban

Újabb nemzetközi tornán gyarapította éremgyűjteményét a Góbék Teqball Team, a Szarajevóban rendezett versenyen Marek Pokwap megnyerte az egyéni kategóriát, Györgydeák Apor a harmadik lett, a kettejük alkotta páros pedig a döntőben veszített.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!