Cseh győzelem a gyergyóditrói terepmotorversenyen

Gergely Imre 2020. július 14., 15:04 utolsó módosítás: 2020. július 14., 15:40

101 pilóta szállt nyeregbe az elmúlt hétvégén Gyergyóditróban megrendezett Ditrocks Hard Enduro motorversenyen. A profi kategóriában egy csehországi versenyző örülhetett a végén.

Fotó: Facebook/DitrocksHardEnduro

Elégedetten összegzett Kovács Árpád András, a versenyt szervező Ditriders motorsport klub vezetője: sikeres rendezvényt zártak ezúttal is. Három nap alatt több, mint 130 kilométert kellett úttalan utakon megtennie a mezőnynek, igaz, a kijelölt pálya nehézségét jelzi, hogy ebből mindenkinek csak az első napi prológon sikerült túljutnia, a szombati 65 kilométer és a vasárnapi 50 kihívásai számos indulónak megoldhatatlan feladatot okoztak. De a sport szakág nevében is benne van: erről szól a hard enduro azaz az igazán embert és motort is próbára tevő terepről.

Mégsem volt túl nehéz a kihívás, hiszen azért a többség célba tudott érni. Akik feladták sem panaszkodtak, elégedettek voltak a tapasztaltakkal, és jelezték, jövőre is itt lesznek

– mondta a szervező, hozzátéve, a legfontosabb, hogy ezúttal is balesetmentesen zajlott le a viadal.

A versenyre, amely egyben a romániai bajnokság második futama és a Kelet-Európai bajnokság része is, az országon kívülről is számos motoros érkezett, és egy külföldi, a cseh David Cyprian nyerte a profi kategóriát Józsa Norbert Levente és Kovács Ervin Zsolt előtt. A veteránok versenyében is egy idegen pilóta, a szlovákiai Zdenek Cyprian lett az első, mellette pedig Cosmin Horumb és Constatin Roth állhattak dobogóra.

Haladó (expert) kategória: 1. Siklódi Zalán, 2. Ursu Stefan, 3. Horvát Szilárd. Hobby kategória: 1. Costin Andrei, 2. Miron Cristian. 3. Grigoras Gabriel. Nők: 1. Alyssa Mares, 2. Nadrea Goga, 3. Paluch Fucik Urszula.

A házigazda Ditriders versenyzői itt nem álltak rajthoz, de ott lesznek a jövő héten Szászvárosban sorra kerülő bajnoki futamon. A szokás szerint éremesélyekkel.