A bukaresti együttesben a marosvásárhelyi származású Szőcs Bernadette, Andreea Dragoman, Roxana Istrate és Ioana Băiașu szerepelt.
Szőcs Bernadettének ez a negyedik román bajnoki címe ebben az évben az egyéni, a női páros és a vegyespáros győzelmei után.
„Boldog vagyok, hogy ismét megnyertem a bajnoki címet. Ebben az évben valóra vált az álmom, és minden lehetséges versenyt megnyertem. Idén Andreea Dragoman is mellettem volt, és ő is segít nekem, akárcsak a válogatottban. Úgy játszottam a játékomat, ahogyan akartam” – nyilatkozta Szőcs Bernadette a Román Asztalitenisz Szövetség honlapjának.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!