A magyar szövetség (MASZ) honlapján Scheidler Géza sportszakmai igazgató pénteken közölte, nem szoktak ugyanabban az évben világ- és Európa-bajnokságot is rendezni, ráadásul a két esemény időben nagyon közel, egy hónapon belül lesz egymáshoz képest.
„Minden ország szövetségének, így nekünk is el kellett döntenünk, hogy melyik a fontosabb. Mivel a müncheni Európa-bajnokság helyszínében és időpontjában sokkal jobban modellezi azt, ami a 2023-as budapesti vb-n várhat a versenyzőinkre, úgy döntöttünk, nem kockáztatjuk az ottani minél sikeresebb szereplést azzal, hogy ennyire messzire elutazunk” – magyarázta a sportvezető.
Scheidler emlékeztetett, hogy összesen 23 magyar atléta kvalifikált Oregonba.
Krizsán és Halász kapcsán elárulta, mindketten a nyolc közé kerülésben bíznak, a hétpróbázó szeretne minél közelebb kerülni a dobogóhoz, amire a kalapácsvetőnek talán még nagyobb esélye van.
A sportszakmai igazgató közölte, szinte biztos, hogy augusztusban a müncheni kontinensviadalon több mint harminc magyar atléta vesz majd részt.
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!