A nők kupadöntőjét Ploieşti-en rendezték, ahol a jelentősen megfiatalított marosvásárhelyi gárda uralta a küzdelmeket, nagy fölénnyel előzte meg a második helyezett Bukaresti Rapidot. A csapatsiker mellett az Elektromaros tekései még két bronzérmet szereztek, Maria Ciobanu egyéniben és Seres Bernadettel párosban is harmadik lett, mindkét versenyző még ifjúsági korosztályú.
A férfiak megmérettetése Kolozsváron zajlott, itt a házigazda Kolozsvári CFR győzelméhez nem fért kétség, mögötte pedig mindkét marosvásárhelyi csapat dobogós lett, az Elektromaros játékosai megelőzték a Városi Sportklubot. Utóbbi színeiben Szász Tibor Levente és Fekete Hunor a párosok versenyében a harmadik helyen zártak.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!