A 27 éves Sainz pályafutása 150. Forma-1-es viadalán először diadalmaskodott. A spanyol mögött Sergio Pérez, a Red Bull mexikói versenyzője ért célba másodikként, míg a hazai közönség előtt szereplő hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája harmadikként. A vb-címvédő Max Verstappen (Red Bull) hetedik lett, Charles Leclerc pedig a negyedik helyre hozta be a másik Ferrarit. Karrierje első vb-pontjait szerezte Mick Schumacher (Haas), aki nyolcadikként zárt.
A rajtnál a második helyről induló Verstappen azonnal megelőzte Sainzot, miközben Hamilton az ötödikről a harmadik helyre jött fel, hátrébb azonban Csou Kuan-jü, az Alfa Romeo kínai versenyzője óriási balesetet szenvedett. A 23 éves pilóta versenyautója a levegőbe emelkedett és felborult, miután ütközött Pierre Gasly Alpha Taurijával, valamint George Russell Mercedesével.
Csou Alfa Romeója többszáz méteren keresztül csúszott fejtetőn az első kanyar bukóterébe, majd átesett a gumifalon is, és a nézőket védő fémkerítésnek csapódott. A viadalt piros zászlóval azonnal félbeszakították, csaknem 15 perc volt, mire kiderült, hogy Csou állapota stabil, eszméleténél van, és nincs komoly sérülése.
A futamot csaknem egyórás szünet után indították újra, állórajttal, a versenyzők pedig az eredeti rajtfelállás szerint kezdték meg másodszor is a Brit Nagydíjat. Az új startnál Sainz nagy küzdelemben megtartotta az első helyet Verstappennel szemben, mögéjük Leclerc sorolt be harmadiknak. Sainz a 10. körben hibázott, az egyik kanyarban lecsúszott az ideális ívről, így Verstappen könnyedén megelőzte, de a holland címvédőnek két körrel később gondja adódott az autójával, ezért kénytelen volt a boxba hajtani.
A 20. kör végén Sainz kiállt kerékcserére, öt körrel később pedig Leclerc is friss abroncsokat kapott. Ekkor Hamilton vette át a vezetést, miközben a műszaki problémával bajlódó Verstappen a nyolcadik pozícióban küzdött az autójával.
Húsz körrel a leintés előtt Sainz és Leclerc helyet cseréltek, utóbbi feljött másodiknak, Hamilton autóján pedig kereket cseréltek. Ekkor Leclerc állt az élen, Sainz volt a második, Hamilton pedig harmadiknak tért vissza a pályára.
Tizenkét körrel a vége előtt Esteban Ocon (Alpine) versenyautója meghibásodott, de a francia pilóta veszélyes helyen tudott csak megállni, ezért a pályára hajtott a biztonsági autó. Sainz és Hamilton rögtön a boxba hajtott kerékcserére, Leclerc azonban a pályán maradt. A Safety Car 10 körrel a leintés előtt engedte útjára a mezőnyt, Sainz pedig a frissebb gumiknak köszönhetően azonnal elment Leclerc mellett, közben Pérez Hamiltont előzte meg a harmadik helyért.
Sainz sikerét innentől már semmi nem veszélyeztette, a dobogós pozíciókért viszont Leclerc, Pérez, Hamilton, valamint Fernando Alonso (Alpine) és Lando Norris (McLaren) vívott látványos és izgalmas csatát. Végül Sainz mögött Pérez, Hamilton, Leclerc, Alonso, Norris volt a sorrend az első hat helyen.
A Brit Nagydíj hétvégéjének négy napján több mint 400 ezer néző látogatott ki Silverstone-ba, ez rekordot jelent.
A világbajnoki sorozat jövő hétvégén Ausztriában folytatódik.
Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.
Véget ért Románia számára a pozsonyi minifutball Európa-bajnokság, miután a negyeddöntőben 6–4-es vereséget szenvedett a címvédő Szerbiától. A magyarok magabiztos sikerrel léptek tovább az elődöntőbe.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!