Két gyergyói ökölvívó indult a Bosznia-Hercegovina fővárosában, Szarajevóban zajló junior (U16-os korosztályú) Európa-bajnokságon. A 28 ország 370 bokszolója között Búzás Róbert és Tallósi Vanessza is szorítóba lépett, mindketten a 60 kilós súlycsopolrtban. A válogatott edzői stáb tagjaként jelen volt a versenyen nevelőedzőjük, Huszár Árpád is.
Tallósi Vanessza a lengyel Wiktoria Kustosz ellen húzott kesztyűt a legjobb nyolc közé jutásért. A múlt évben még a serdülő (U14-es) korosztályban Eb-bronzérmet szerző Vanesszának most nem sikerült jól a verseny, pontozással alulmaradt, így számára a 16 között véget ért a kontinenstorna.
Nagyon népes volt a mezőny a fiúk 60 kilós súlycsoportjában, Búzás Róbert már a 32-es mezőnyben szorítóba lépett. Itt nagyon jó ökölvívást bemutatva, mindhárom menetet megnyerve, egyhangú pontozással győzött a szlovákiai Martin Bohuncak ellen.
Róbert a legjobb 16 között egy lengyel ellenféllel, Jan Januszewszkivel találkozott. Az előző összecsapásához hasonlóan
itt is mindhárom menetet megnyerte és ismét egyhangú pontozással győzött és ezzel továbbjutott a legjobb nyolc közé.
Itt a szerb Petar Sandic volt a következő rivális. A küzdelem a látottak alapján akár fordított eredményt is hozhatott volna, de a pontozás végül a szerb fiúnak kedvezett. Így Búzás Róbert élete első kontinentális viadalán az 5. helyen zárt.
Amint megkeresésünkre válaszolva nevelőedzője Huszár Árpád elmondta az eredmény ellenére szívből gratulál a sportolónak, aki ezen a mérkőzésen is nagyon jól bokszolt. „Ahogy mi láttuk, Robi valójában nem maradt alul ezen a mérkőzésen sem, ugyanúgy kimagaslóan teljesített, mint a korábbi két sikerrel megvívott meccsén. Nagyon érett bokszolást mutatott be, betartva az edzői utasításokat” – tette hozzá.
A Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub számára még korántsem ért véget a nemzetközi megmérettetések idei sorozata. Benedek Péter, aki idén váltott az juniorból az ifjúsági korosztályba, megkapta a behívót a magyar ifjúsági ökölvívó-válogatott összetartására, amelyre ezekben a napokban kerül sor Budapesten. Számít rá a magyar válogatott, a cél az, hogy a lehető legfelkészültebben vehessen majd részt a korosztályos nemzetközi versenyeken.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!