Bușteni-ben versenyeztek a székelyföldi sízők

Dobos László 2022. február 11., 10:47 utolsó módosítás: 2022. február 11., 16:10

Kalinderu-kupával díjazott alpesi síversenyt tartottak a hét közepén Bușteni-ben. A Prahova-völgyi településen ígéretes eredményeket értek el a csíkszeredai, a székelyudvarhelyi és a gyergyószentmiklósi klubok képviselői.

A Csíkszeredai ISK csapata Fotó: Csíkszeredai ISK

A versenyt a Kalinderu-sípályán rendezték. Ioan Kalinderu (1840–1913) híres jogász, erdőmérnök, Károly román király bizalmasa, aki 30 évig a Prahova völgyi király birtok ügykezelője volt, három évig pedig a Román Akadémia elnöke. Az ő nevéhez fűződik a Caraiman-hegy aljánál fekvő Bușteni teli üdülőtelep létrehozása.

Laczkó Csanád versenyzés közben Fotó: Forrás: csíkszeredai ISK

A csütörtöki Kalinderu-kupán négy korosztályban (HC vagy U12, illetve U14 és U16) összesen 125 sportoló állt rajthoz. Kétfutamos műlesiklás volt, amelyen nagyon sokan kiestek, a második futamot csak 59-en fejezték be.

A Csíkszeredai ISK fiatal sízői közül Kelemen Gergő első helyezést ért el a HC (U12) korosztályban, míg nővére Kelemen Orsolya második lett az U14-esek között. Laczkó Csanád 5. lett az U16-ban, Ábrahám Áron pedig 9. az U14-es korosztályban.

Kelemen Gergő a dobogó legtetetjén Fotó: Csíkszeredai ISK

A csapat többi tagja: Rahău Hanna, Salamon-Magyari Viktória, Balázs Emőke, Szabó Zsanett, Ferencz Dorottya, Székely Anna, Mánya Szilas és Hațegan Dávid sajnálatos módon kaput tévesztettek és nem értek célba, pedig ígéretes volt a csúszásuk.

A csíkszeredai csapat edzői: Csizmás Judit, ifj. Biró Tibor és Péter Zsombor.

Udvarhelyi győztesek

Remekeltek a székelyudvarhelyi versenyzők is. A Nagy Norbert Ski Sportklub versenyzői közül Balogh Lőrinc Abigél megnyerte az U14-es korosztályúak versenyét, Balogh-Lőrincz Bernadett pedig az U16-os korosztályban végzett az első helyen.

Fotó: Csíkszeredai ISK

Két bronzot hoztak a gyergyóiak

A Gyergyószentmiklósi ISK sízői a három nagyobb korosztályban álltak rajthoz Bușteni-ben. A gyergyói sportolók közül Balázs Szabolcs mind az U21-es, mind az U18-as korosztály versenyében dobogóra állhatott, remek teljesítménye két bronzérmet hozott számára, de két 4. helyezés is a nevéhez fűződik.

András Szabolcs az U18-asok között egy 5. és egy 6. helyet ért el, valamint az U21-esek mezőnyében 6. és 7. lett, míg az U18-as korosztályban induló Bernád Gergő egy 8. és egy 9. helyezéssel zárt. Az U16-os lányoknál Fehér Dorottya 6. lett.

Fotó: Gyergyói ISK