Budapestről hoztak érmeket a háromszéki karatékák

Sebestyén Ervin 2023. november 17., 14:57

A Sport-All Sport Club/MTK Budapest sportolói Budapesten vettek részt a Hungarian Open nemzetközi karate versenyen, amely egyben utolsó fordulója volt a 2024-es grúziai korosztályos Európa-bajnokság kvalifikációs versenysorozatnak.

Jakab Eszter kiválóan teljesített, kvalifikációs pontokat szerzett Fotó: Sport-All Sport Club

Az eseményen tíz különböző nemzet volt képviselve 831 sportoló személyében, ebből 23-an háromszékről utaztak a helyszínre. Összesen hat alkalommal sikerült dobogóra állniuk, a versenyről két ezüstöt és négy bronzot hoztak el.

„Nagyon nehéz nap volt, reggel kilenc órától közel éjfélig küzdöttek a sportolóink.

Jakab Eszter egészen kiemelkedően teljesített -61 kg-os kategóriában, egészen a döntőig küzdötte magát, ott szlovák ellenfele végül jobbnak bizonyult. Ezzel az eredménnyel Eszter kvalifikációs pontot szerzett és pontegyenlőség alakult ki egy másik UTE-s sporttárssal, ezért úgynevezett szétmérkőzésre kerül sor a grúziai kerettagságért.

Akinek biztos lett a kijutás az Török Panka kadet -54 kg-os sportolónk. Összességében nem hozta a csapat a hozzá fűzött reményeket, de a kitűzött cél ugyanakkor teljesült” – nyilatkozta, a Sport-All SC karateedzője.

Ezzel még nem ért véget a szezon idén a háromszéki karatékák számára, legközelebb Velencében mérhetik fel tudásukat a Youth League versenyen december első felében.

A Sport-All Sport Club/MTK Budapest sportolóinak eredményei:
2. hely: Halmágyi Chanel (lány junior kategória, -48 kg), Jakab Eszter Abigél (lány kadet, -61 kg).
3. hely: Sala Bíborka (lány U12, -43 kg), Vargha Zselyke (lány U12, -43 kg), Fejér Milán (fiú U14, -50 kg), Kányádi Mihály (fiú U12, -35 kg).
5. hely: Jankó Andrea (lány U14, +52 kg), Para Lőrinc (fiú U12, -30 kg), Péter-Csiki Csanád (fiú kadet, -52 kg), Pulugor András (fiú U12, -40 kg).