Budapesti versennyel kezdték a szezont a csíki rövidpályás gyorskorcsolyázók

Székely Sport 2022. szeptember 19., 12:09 utolsó módosítás: 2022. szeptember 19., 14:38

Megtartották a 2022/23-as szezon első rövidpályás gyorskorcsolya (short track) versenyeit Magyarországon. Budapesten, a Gyakorló Jégcsarnokban, az Olimpiai Reménységek Versenyén (Olympic Hopes) a Csíkszeredai Sportklub is képviselve volt.

Szőcs Renáta és tanítványai Budapesten Fotó: Csíkszeredai Sportklub

Az F korcsoportban Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika, András Vivien, Veress Klára és András Kevin, az E csoportban Lőrinczi-Mátéfi Balázs és Fülöp Hosszú Magor, a D csoportban pedig Török Boglárka Anna állt rajthoz.
500 méteren Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika első lett, András Vivien pedig második, 222 méteren András első, Lőrinczi-Mátéfi második, míg a 333 méteres távon Lőrinczi-Mátéfi első, András pedig második helyen végzett.
Összetettben: 1. Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika, 2. András Vivien, … 5. Veress Klára.
A váltók versenyén a Lőrinczi-Mátéfi, András és Veress alkotta trió harmadik lett.

Az F korcsoport fiúversenyén András Kevin 333 méteren harmadik helyen zárt, összetettben pedig negyedik.

Az E korcsoportban Fülöp-Hosszú Magor ötödik, Lőrinczi-Mátéfi Balázs pedig a 12. helyen végzett, míg a D korcsoportban Török Boglárka Anna 19. lett a nagyon erős mezőnyben.

A csapatot Szőcs Renáta edző készítette fel és kísérte el a magyarországi versenyre.