A döntő tornát még tavaly tavasszal kellett volna megrendezni, de a koronavírus-járvány miatt elmaradt. Az új időpont szerint idén májusban találkoztak volna a csapatok, de a korlátozások lazítására várva egy hónappal újra elhalasztották. A helyszínen is változtattak, hiszen eredetileg a szerbiai Apatin adott volna otthont a megmérettetésnek, ehelyett azonban ezen a hétvégén a németországi Bambergben bonyolították le a versenyt.
A szombati játéknapon csak az egyik elődöntőt játszották le a házigazda Viktoria Bamberg és a Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz között, amelyen a német gárda 7:1 arányban győzött. A másik elődöntőben a horvát KK Mlaka Rijeka és a cseh Slovan Rosice kellett volna megmérkőzzön, de utóbbi csapat nem jelent meg a tornán. Visszalépésével a marosvásárhelyiek megszerezték a bronzérmet, a vasárnap délutáni döntőben pedig a Viktoria Bamberg és a KK Mlaka Rijeka a BL-győzelemért küzdött.
A Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz (edzők: Orosz István és Seres József) kerete a döntő tornán: Bató Judit Katalin, Budoi Noémi, Maria Ciobanu, Monica Dan, Duka Tilda, Fekete Réka, Gyéresi Anna, Jánosi-Halmágyi Kriszta, Miklós Katalin Zsuzsána, Ana-Maria Poetașu, Sáfrány Anita, Seres Bernadett, Szabó Julia Emese és Vita Anita.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!