A péntek esti összecsapás során sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, félidőben 6–5-re vezettek a hollandok. A mérkőzés második felét ismét rosszabbul kezdték a románok, 4–3-ra elveszítették a harmadik negyedet. Az utolsó nyolc percben viszont remekül teljesítettek, amelyet végül 4–2-es eredménnyel zártak, így összességében 12–12-re végeztek a válogatottak.
Ez azt jelenti, hogy Románia nemzeti csapata a C csoport harmadik helyén zárt, a hollandokkal holtversenyben 4-4 pontot gyűjtöttek össze, azonban a románok gólkülönbsége rosszabb. Legközelebb vasárnap 16 órától játszanak, a nyolcaddöntőbeli ellenfelük az A kvartett második helyezettje lesz, azaz az Olaszország–Montenegró összecsapás vesztese, jelenleg 6-6 egységgel áll a két válogatott.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!