Bravúros csíki szereplés a biatlon Balkán-kupán

Dobos László 2023. február 13., 12:01

Érmes helyezésekkel tértek haza a székelyföldi sílövők a Cheile Grădiștei-en megrendezett biatlon Balkán-kupa küzdelmeiről, amelyen hat ország sportolói álltak rajthoz.

A nagyifjúsági lányok dobogójának első két helyén Csutak Andrea (középen) és Borbély Blanka (balról)

Fent a Bucsecs-hegységben, a Cheile Grădiștei sportbázison szervezte meg hétvégén a Román Sí- és Biatlon-szövetség a biatlonisták Balkán-kupa versenyét, amelyen hat ország képviselői álltak rajthoz. A szakszövetség beszámolója szerint a romániai sportolók mellett képviselve volt Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Észak-Macedónia és meghívottként Libanon. A romániai sportolók közül hiányoztak a felnőtt válogatott tagjai, akik ugyanabban az időszakban világkupán, illetve IBU-kupa viadalon vettek részt.

Csíkszeredát nyolc sportoló képviselte: Csutak Andrea, Borbély Blanka és Gegő Hunor (mindhárman VSK Csíkszereda), illetve a fiatalabbak, Becze Eszter, Kelemen Szidónia, Silló Krisztina, Béres Csenge és Udvari Hunor (mind Csíkszeredai ISK).

Két próba szerepelt a programban, az egyéni és a sprint. Csatak Andrea az U21-es korosztályban mindkét nap első helyen végzett, Borbély Blanka pedig mögötte mindkét nap második lett. A felnőttek között Gegő Hunor mindkét próbán bronzérmet szerzett.

{P2}

Az ISK képviselői az U18-as korosztályban (Youth) szerepeltek, a fiatal tehetségek legjobb helyezései pedig a következők: Becze Eszter – 5. hely, Kelemen Szidónia – 9. hely, Béres Csenge – 10. hely, Silló Krisztina – 12. hely, Udvari Hunor – 14. hely.

A romániai biatlonversenyek folytatódnak, keddtől csütörtökig (február 14-16.) Hargitafürdő lesz a házigazdája az országos sportiskolás bajnokságnak, Románia iskolás sportklubjainak legfontosabb vetélkedője zajlik a Hargitán. A versenyek mindhárom nap délelőtt 9 órától kezdődnek, minden érdeklődőt nagy szeretettel várnak a szervezők, a belépés ingyenes.