A fiatal vásárhelyi együttes az idegenben elért 4–4-es döntetlen után bizakodva várta a világkupában ezüstérmes vetélytársa elleni szombati hazai találkozót.
Seres József és Orosz István edzők csapata ugyanabban a felállásban játszott, mint az első mérkőzésen, Maria Ciobanu, Fekete Réka, Seres Bernadett, Budoi Noémi, Szabó Júlia Emese és Roxana Bordianu ismét remekeltek az esélyebb ellenfelükkel szemben.
A végig kiélezett küzdelmet az Elektromaros 6–2-re nyerte meg, a vásárhelyi játékosok hattal több ledöntött fával (3351–3346) rendelkeztek, 4–2-re bizonyultak jobbnak az egyéni párharcokban és 14–10 arányban a szetteket tekintve.
Mindenképpen ki kell emelni, hogy a marosvásárhelyiek nagyon fiatal csapattal érték el ezt a sikert, a játékosok átlagéletkora 20 év, a legfiatalabb tekés mindössze 16 éves.
Az Elektromaros Romgaz mellett a német SKC Victoria Bamberg, a horvát KK Mlaka Rijeka és az osztrák SK FWT Composites NK jutott be a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, amelyet április 2-án és 3-án Győrben rendeznek.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!