Rendező a Hotel Teleferic és a Román Sí- és Biatlon-szövetség volt, a legjobbakat pedig értékes díjakkal jutalmazták a szervezők. Románia számos településéről érkeztek versenyzők, 26 klub képviseltette magát, több mint 150 fiatal síző állt rajthoz a HC (2010-ben és később születettek), az U14 és az U16-os korosztályban.
A verseny egyben kvalifikáció is volt a márciusban sorra kerülő nemzetközi gyermek FIS Children Trophy vetélkedőre, amelyet szintén Brassópojánán rendeznek. A kétnapos versenyen előbb műlesiklásban, majd óriás-műlesiklásban mérték össze tudásukat a sportolók.
HC-kategória: Rahău Hanna Viktória – 1. és 6. hely, Kelemen Gergő 6. és 13. hely.
U14-es korosztály: Kelemen Orsolya – 3. és 4. hely, Balázs Emőke – 6. hely, Pál Roland – 8. hely, Szabó Zsanett – 7. és 11. hely, Salamon-Magyari Viktória – 10. hely, Ábrahám Áron – 15. és 24. hely.
U16-os korosztály: Mánya Szilas – 2. hely, Ferencz Dorottya – 6. hely, Laczkó Csanád – 7. hely, Székely Anna – 10. és 14. hely.
A versenyre ifj. Biró Tibor és Péter Zsombor edzők kísérték el a gyerekeket.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!