Brassó Rali: Cseh Vajkék feladásra kényszerültek, Sprenczék késéssel fejezték be

Dobos László 2024. szeptember 24., 18:03

Andrei Gîrtofan nyerte az 53. Brassó Ralit, a 2024-es román ralibajnokság nyolcadik versenyét. A székelyföldi csapatok közül Adrián Teslovánék feladásra kényszerültek, Alexandra Teslovánék és Sprencz Tamásék azonban befejezték a versenyt.

Mesés tájakon haladt át, látványos próbák voltak a Brassó ralin Fotó: facebook/ Adrian Teslovan

Balszerencsés volt az összetett verseny dobogós helyeire esélyes Adrian Teslovan-Cseh Vajk Imre (Ford Fiesta R5) kettős számára a Tess Brassó Rali. Az első napi defektet követően befejezték a próbákat, a második nap azonban technikai meghibásodás után feladásra kényszerültek.

Sprencz Tamás (balról) és Bíró Antal •  Fotó: facebook/ Sprencz Tamás
Sprencz Tamás (balról) és Bíró Antal Fotó: facebook/ Sprencz Tamás

„Nem a mi hétvégénk volt a Brassó ralin. Jól kezdődött a verseny, az első két gyorsaságin nagyon jó időeredményeket értünk el, aztán a harmadik gyorsasági szakaszon gumidefektet kaptunk, ezt orvosoltuk, és befejeztük a versenynapot. Második nap újabb technikai hibánk lett, meghibásodott a kormányszervó, majd ezt követően becsúsztunk egy árokba, és feladásra kényszerültünk” – mesélte el a Székely Sportnak a történéseket Cseh Vajk Imre.

•  Fotó: Facebook/Sprencz Tamás
Fotó: Facebook/Sprencz Tamás

Peches versenye volt a brassói Bíró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás alkotta csapatnak is a Brassó Ralin, akiknek az első versenynapon, szintén a harmadik gyorsasági szakaszon, Törcsvár (Bran) környékén egy technikai meghibásodás miatt több mint félórás hátrányuk lett.

„Bármennyire felkészültünk, megtörtént egy kiszámíthatatlan probléma. Az egyik visszafordító kanyarban eltörött a kerékösszekötő dió, ezt követően pedig lassan lejöttünk, de több mint fél óra késést szedtünk össze.

A ralisportban, ahol másodpercek döntenek, ez a hátrány óriási, képtelenség behozni. Másnap – büntetőpercekkel – az úgynevezett Szuper ralin indulhattunk, amelyet befejeztünk. A lényeg, hogy nem adtuk fel a versenyt”

– nyilatkozta Sprencz Tamás. Ez a csapat a murvás kategóriában végül a 22. helyen zárt.

Jól teljesített Alexandru Teslovan lánya, Alexandra is, akinek ezúttal Mihai Supuran navigált. Alexandra Teslovan a murvás kategória összetett versenyén 17. lett, az ifjúságiak között a hetedik, az RC4-es géposztályban a hatodik, a 208R2 Kupában pedig harmadik helyen végzett.

Az idei Brassó Ralit az Andrei Gîrtofan-Doru Vrajă (Skoda Fabia Rally 2) duó nyerte, második helyen a Maior testvérek, a Norbert és Francesca (Ford Fiesta Rally3 Evo) alkotta csapat végzett, a dobogó harmadik fokára a Bogdan Marişca-Sebastian Itu (Skoda Fabia R5) kettős állhatott, míg a negyedik időeredményt a Dan Gîrtofan és Andrei Toderaş (Skoda Fabia Rally2) alkotta kettős érte el.

A 2024-es román ralibajnokág Olténiában, október 26-27-én a Vâlcea Ralival zárul.