A térképkészítő és egyben pályakitűző a románvásári Florin Pătraș volt. A többségében Brassó, Hargita és Maros megyei versenyzőkből álló népes mezőnyben a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztályának sportolói kitűnő eredményeket értek el.
Az elit kategóriában a nőknél Ráduly Annamária, a férfiaknál Ráduly Róbert Kálmán futott be elsőnek, a veterán férfi korosztályt Szalay Zoltán, az ifjúsági lányok küzdelmét pedig Ráduly Réka nyerte. A veteránoknál Csúcs András, a gyerekeknél pedig Ráduly Zsuzsanna a dobogó harmadik fokára állhatott.
Érdekesség, hogy a veterán nők versenyében a besztercei származású, Szlobozián élő és a Négyfalvi (Săcele) Babarunca színeiben versenyző Cristina Ștefan lett a győztes. A csíki tájfutók újabb sikerei Szász János szakosztályvezető munkáját dicsérik.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!