Romániában ez lesz az első ilyen szintű verseny ezekben a korosztályokban, a Gyergyó Openhez hasonló viadal még csak egy volt korábban, amikor Brassóban az U18-as és U20-as bokszolók találkoztak – mondta el az eseményt bejelentő sajtótájékoztatón Vasile Cîtea, a Román Ökölvívó-szövetség elnöke.
A június 20. és 27. között sorra kerülő viadal egy idén indult nyílt európai körversenysorozat állomása lesz. A mérkőzéseknek a tavaly átadott Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpont ad majd helyet.
A rendezés jogának megszerzéséhez önmagában nem lett volna elég a modern sportlétesítmény létezése, sokat nyomott a latban az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub eddigi eredménylistája.
Mint ismeretes, a Huszár Árpád edző irányításával dolgozó EGÖSK bokszolói az elmúlt két évben számos országos bajnoki címet nyertek Romániában és Magyarországon egyaránt.
Huszár Árpád közölte, a Gyergyó Kupán öt U14-es és öt U16-os korosztályú gyergyói bokszoló lép majd szorítóba a magyarországi, illetve a romániai válogatott színeiben.
Arra számít, hogy többen közülük dobogóra is állnak, de aranyérmesük is lesz, ahogyan a brassói viadalon is volt.
A verseny szervezési feladatait az Arbor Vállalkozók Szövetsége fogja majd össze, őket kérték fel erre, ők vállalják a logisztikai, elszállásolási és számos más tennivaló elvégzését azért, hogy az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubra minimális ilyen teher háruljon. Ők így csak a sportra, a versenyzők munkájára tudnak majd koncentrálni – mondta el Barabás Csaba, az Arbor vezetője.
Vasile Cîtea hangsúlyozta a helyi és megyei önkormányzat partnerségének fontosságát is, leszögezve, hogy megfelelő helyi támogatás nélkül a sportélet nem működhet.
Az ide fektetett támogatás azonban mindenképp megtérül, hiszen komoly figyelem irányul majd a verseny kapcsán a városra, illetve a megyére.
Borboly Csaba, Hargita megye önkormányzatának elnöke kifejtette, örül, hogy szépen fejlődik a Huszár Árpád által megálmodott és megvalósított ökölvívóélet Gyergyószentmiklóson, ez pedig nem csupán országos bajnoki címekben mutatkozik meg, de nemzetközi szinten is elismerik, ami a célzatos, tudatos munkának köszönhető. A megye első körben 50 ezer lejjel támogatja a szervezést – mondta. A város támogatásáról biztosította a szervezőket Len Emil alpolgármester is.
A sajtótájékoztatón jelen volt Valentin Silaghi, aki az 1980-as moszkvai olimpián bronzérmet nyert, majd emigrált, 32 éve Németország ökölvívó-válogatottjainál dolgozik edzőként, és közel 50 érmet szereztek sportolói a világversenyeken.
A sajtótájékoztatót megelőző edzést megtekintve dicsérte a Gyergyószentmiklóson zajló szakmai munkát, és rámutatott, az a lehetőség, hogy a fiatal sportolók más nemzetek versenyzőivel találkozhatnak, óriási fejlődési lehetőséget jelent számukra.
A Román Ökölvívó-szövetség elnöke még rámutatott: minden sportbarát figyelmét érdemes felhívni a júniusi viadalra, hiszen ez egy valóban világszintű sporteseménynek ígérkezik. Egyelőre nem lehet tudni, hogy pontosan mely országok bokszolói lesznek itt, hiszen a regisztráció még nem indult el, de arra számítanak, hogy a brassói versenyhez hasonlóan most is legalább húsz nemzet legjobbjai érkeznek Gyergyószentmiklósra.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!