Hirdetés

Bogdan Marișca nyerte a 25. Hargita Gyöngye Ralit

Bogdan Marișca negyedszerre nyerte meg a Hargita Ralit, ez abszolút rekord
Fotó: Balázs Attila, rallyphoto.ro

2017. július 15., 20:29

Nagyon izgalmas hajrával zárult a 25. Hargita Gyöngye Rali. Az utolsó, lövétei szakasz szinte minden osztályban átrajzolta a dobogós helyezéseket. Az összetettben a Bogdan Marișca és Carmen Poenaur (Ford Fiesta R5) alkotta kettős végzett az élen, megelőzve Dan Gîrtofant és a nagyot hajrázó Botka Dávidot.

2017. július 15., 20:29

A végletekig kiélezett volt az idei Hargita Gyöngye Rali. A harmadik, egyben utolsó hurok első két gyorsaságiján – akárcsak a másodikban – Dan Gîrtofan volt a leggyorsabb, és az utolsó szakasz előtt másfél másodperccel vezetett az addigi éllovas Bogdan Marișcával szemben. A harmadik lövétei szakasz viszont teljesen átírta az összetett élmezőnyét. Ezen a ralibajnokság címvédője, Simone Tempestini volt a leggyorsabb, ám ez az eredménye csak arra volt elég, hogy a hetedik helyről feljöjjön az ötödikre. A második helyen 3 tized másodperc lemaradással Marișca végzett, míg a harmadikon 6.8 másodperc hátránnyal Gîrtofan ért célba.

Az összetett élén így helycsere történt, Marișca lett az első, és pályafutása során negyedszerre nyerte meg a Hargita Ralit. A második helyet öt másodperc hátránnyal a tizenegy gyorsaságiból négyet megnyert Gîrtofan szerezte meg, míg a harmadik helyen az utolsó hurkon nagyot hajrázó Botka Dávid végzett.

A veterán pilóta összetettben tovább növelte előnyét •  Fotó: Balázs Attila, rallyphoto.ro Galéria

A veterán pilóta összetettben tovább növelte előnyét
Fotó: Balázs Attila, rallyphoto.ro

Hirdetés

Érdekesség, hogy Botka, a negyedik helyen végzett Szabó Gergő és az ötödik Simone Tempestini (négy győztes gyorsasági) között összesen fél másodperc volt a különbség. Az utolsó lövétei szakasz Power Stage is volt egyben – az első öt helyezett plusz pontot kap az összetettben, illetve külön díjazták az első hármat.

Nagyon szoros volt a verseny a 3-as géposztályban, itt végül Szabó Gergő győzött, megelőzve Valentin Porcișteanut (+3.2) és Florin Tincescut (+3.7). Adrian Răspopa sikerével ért véget a kétkerék-meghajtásúak és az 5-ös osztály versenye is, a második helyen a csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre duó végzett, a harmadik helyen pedig Radu Necula, aki a 9-es osztályban, és a Suzuki Kupában is győzött, megelőzve Bogdan Vrabiét és a harmadik helyezett Dănuț Budait.

A Dacia Kupában drámai volt a hajrá, hiszen az utolsó métereken Norbert Maior feladásra kényszerült, így Mihnea Mureșan végzett az élen (ez volt egyben az első sikere is a Dacia Kupában). Mögöttük Bogdan Talasman és Viorel Ivan (mindketten Dacia Logan) hatalmasat harcolt egymással, végül utóbbi egy másodperccel gyorsabbnak bizonyult, így a második helyen végzett.

A 11-es géposztályban Kelő Gere László magabiztos győzelmet aratott, a második Ábrahám Thomas, míg a harmadik Răzvan Nechifor lett. A történelmi autók versenyében (I3-as kategória) a Ford Escort MK1-el rajthoz álló Gabriel Stanciu és Kovács Levente lett az első, a második helyen a Petru Constantinescu/Mihail Alin Boboia (Opel Ascona) páros végzett, míg a Mirela Bucoviceanu/Georgiana Gologan (Ford Escort MK2) duó lett a harmadik.

A székelyudvarhelyi Tassi Róbert és Mag Levente kettős (Renault Clio RS) sikeresen befejezte a versenyt, az összetett 38. helyén végzett. Rali 2-ben a Bogdan Moldovan és Popa Ana-Maria (Renaul Clio RS) páros győzött, a tíz gyorsasági szakaszt követően (pénteken csak a szuperspeciálist teljesítette ez a meszőny) 6.1 másodperccel volt gyorsabb az Ovidiu Mihalache Almasa–Laura Cristina Almasa duó előtt. A haramdik helyre a Seat Ibizával rajthoz álló Dani Nicoschi/Alexandra Jiman kettős végzett. A Pál Alpár/Fülöp Szilárd páros a nyolcadik lett.  

Marișca újabb sikerével (ez volt idén a harmadik győzelme) tovább növelte Gîrtofannal szembeni előnyét az összetett élén, ám van még két futam hátra, így még nem lehet tudni, kié lesz a 2017-es bajnoki cím.

Részletes eredmények a szövetség hivatalos oldalán.

PS10 (Patakfalva 3, 6,44 km): 1. Dan Gîrtofan 3:20.2, 2. Botka Dávid +1.6, 3. Simone Tempestini +1.8, 4. Bogdan Marișca +4.1, 5. Valentin Porcișteanu +4.2, 6. Marozsi Zsolt +5.6.

PS11 (Szentpál 3, 6,27 km): 1. Gîrtofan 3:02.7, 2. Tempestini +0.4, 3. Botka +0.5, 4. Marișca +2.0, 5. Porcișteanu +3.9, 6. Szabó Gergő +5.8.

PS12 (Lövéte 3, 13,73 km): 1. Tempestini 7:15.7, 2. Marișca +0.3, 3. Gîrtofan +6.8, 4. Botka +9.7, 5. Tincescu +11.8, 6. Szabó Gergő +15.4.

Az összetett végeredménye: 1. Marișca 49:58.7, 2. Gîrtofan +5.0, 3. Botka +1:14.4, 4. Szabó Gergő +1:14.7, 5. Tempestini +1:14.9, 6. Porcișteanu +1:17.9, 7. Tincescu +1:18.4, 8. Marozsi +2:40.5, 9. Raspopa +2:55.1, 10. Teslovan +3:17.5.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Testi sértés miatt ítélték el a Sepsi OSK volt hálóőrét

Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.

Lebolondozta a sepsiszentgyörgyi játékvezetőt az FCSB mindenható ura

Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.

Székelyhon

Életbe lépett a jogszabály: nem fizetik többé a betegszabadság első napját

Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.

`
Krónika

Miért mondhatta Csíkszereda polgármestere, hogy az AUR „kihasználta” az adóemelés-ellenes tüntetést?

Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.

Krónika

Víz és csatornázás nincs, de a polgármester helikopterrel furikázik az egyik erdélyi faluban

Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.

Főtér

A rablóállam esete a védtelen állampolgárokkal és a jogállamiság illúziójával

A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.

Ez is érdekelheti

Döntőbe jutott a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokságon

A magyar női vízilabda-válogatott az aranyéremért játszhat csütörtökön a funchali Európa-bajnokságon, miután az elődöntőben ötméteresekkel 12–11-re legyőzte a görög csapatot.

Közel egy tucat érmet szereztek a székelyföldi dzsúdósok a kolozsvári viadalon

Eredményes hétvégét zártak a székelyföldi korosztályos dzsúdósok a kolozsvári Transilvania Kupán, ahol tizenegyen állhattak dobogóra.

Átalakulóban az FK, hokis meglepetések és az időkérés árnyoldala – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben górcső alá vesszük az FK Csíkszereda háza táján zajló komoly játékosmozgásokat. Megvitatjuk a télies viszonyok hatását a meccshangulatra, valamint kielemezzük a fehérvári utánpótlásnevelésnek Erste Ligára gyakorolt hatását.

Az Eb-döntőért küzd a magyar vízilabdacsapat, hétközi forduló kezdődik a Szuperligában

A görögökkel játszik a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokság első elődöntőjében, három mérkőzéssel elkezdődik a hétközi forduló a labdarúgó Szuperligában. Kupameccsek mellett tenisz, sznúker és pályakerékpározás található a keddi kínálatban.

Focimeccsek, tenisz és kerékpár – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga 24. játéknapja, bajnoki mérkőzések az olasz, a spanyol bajnokságból és az NB II-ből. Pályakerékpár-Eb, tenisztornák.

Bejutott az Eb-elődöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22–6-ra nyert vasárnap este az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.

Győztest avatnak a hoki Román Kupában, a bajnok otthonában az FK Csíkszereda – a vasárnapi sportműsor

Két esemény kerül a középpontba a vasárnapi sportműsorban: a jégkorong Román Kupa döntőjében a Brassói Corona és a Bukaresti Steaua csap össze, míg a labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda a regnáló bajnok FCSB otthonában játszik.

A címvédővel szembeni vereség ellenére közel a legjobb négyhez a magyar női vízilabdázók

A magyar női vízilabda-válogatott 5–4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

A mozgássérült marosvásárhelyi sportoló, akinek szertefoszlottak a paralimpiai álmai

A marosvásárhelyi ifj. Soós Zsigmond (Öcsi) a kezét és a lábát is érintő ujjhiánnyal született, de mindez nem akadályozta meg abban, hogy már 10 évesen atletizálni kezdjen, később pedig világrekordokat állítson fel és közel kerüljön a paralimpiához.

Képernyőn a hokisok Román Kupája, megismerjük a döntősöket

Elkezdődik a jégkorong Román Kupa négyes döntője, szombaton kiderül, hogy mely két gárda jut be a fináléba. Emellett női bajnokot avatnak az Australian Openen, folytatódnak a téli sportágak világkupaversenyei, pályán a Bayern és a Barcelona a topligákban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!