A székelyföldi klub hétfőn délben tartott sajtótájékoztatót a Nagy Ferenc Edzőteremben. A nyáron megszépült az épület, mind belül, mind kívül felújításon esett át. Nem is csoda, hogy a város polgármestere, Gálfi Árpád azzal indított, hogy látható jelei vannak a munkának.
„A csapat a Bajnokok Ligájában indul, egyre jobb körülmények között tudnak felkészülni a megmérettetésekre. Szép lett a terem, belülről is jól néz ki, örvendek, hogy méltón viseli annak az edzőnek a nevét, akinek az élete az asztalitenisz volt. Biztosan büszke a fiúkra, amit elértek” – fogalmazott az elöljáró.
A Hargita Megyei Tanács alelnöke, Bíró Barna Botond elmondta, bármikor lép be az edzőterembe, a hangulat magával ragadja. „Gyerekek és profik, egyik a másik mellett dolgozik. Utóbbiaknak az a küldetésük, hogy megszerettessék a sportágat a kicsikkel.
– fejtette ki az alelnök.
Az ISK-SZAK igazi nagyágyúkat, olasz, német és cseh ellenfeleket kapott a sorsolásnál.
A TTC Neu-Ulmban négy olyan játékos szerepel, akik a világranglistán az első tízben vannak, az Apuania Carrara pedig a második számú kiírás, az Európa Kupa címvédője.
Ezek hallatán sem ijedt meg György István klubvezető, edző. „Nekünk nincs veszítenivalónk. Minden mérkőzésen ki kell hoznunk magunkból a legjobbat. A négyből csak egy csapat marad a BL-ben, a többiek az Európa Kupában folytatják.
– nyilatkozta a tréner.
Az udvarhelyiek a Sebastian Loso, Lucian Filimon, György Szilárd, Tamás Szabolcs és Sánduly Levente összeállítást nevezték. Óriási fegyvertény, hogy utóbbi hárman mind hazai nevelésűek.
A háromnapos rendezvényre jól fogynak a belépők – online szerezhetők be, illetve a helyszínen is kiválthatók lesznek, egy napra 25, a tornára pedig 60 lejbe kerülnek.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!