Bizonyította, hogy ott a helye a világelitben, Biró Krisztián Európa-bajnoki ezüstérmes

Székely Sport 2022. március 13., 21:06 utolsó módosítás: 2022. március 13., 21:14

A Marosvásárhelyi ISK és a Marosvásárhelyi VSK sportolója, Biró Krisztián ezüstérmet nyert vasárnap a bulgáriai Plovdivban megrendezett felnőtt, U23-as korosztályú birkózó Európa-bajnokságon.

Biró Krisztián a döntőig kiválóan menetelt, nagyon értékes eredményt ért el. Korábbi felvétel Fotó: United World Wrestling

A kettős leigazolással rendelkező, gyulakutai származású versenyző a szabadfogású birkózók 74 kilogrammos súlycsoportjában volt érdekelt.

Biró Krisztián a döntőig kiválóan menetelt, a selejtezőben 0–7-ről felállva 8–7-re múlta felül a moldovai Vasile Diacont, a negyeddöntőben fölényesen, 12–1-re nyert a magyarországi Nemes Balint ellen, az elődöntőben pedig szintén magabiztosan 11–0-ra verte a bolgár Dimitar Atanaszovot.

A vasárnap esti döntőben az azerbajdzsáni Dzsabrail Gadzsiev volt Fazakas Csaba edző tanítványának ellenfele, akivel szemben hiába szerezte meg az első pontot, végül 8–1-re alulmaradt.

Krisztián eredménye annál is értékesebb, mivel ő mindössze a nyáron fogja betölteni a 20. életévét, így még négy évet versenyezhet ebben a korosztályban. Büszkék vagyunk az eredményére, mert bebizonyította, hogy ifjúságiként is ott van ebben a korosztályban is a világelitben.

Remélem még sok nemzetközi dobogóval fog megörvendeztetni bennünket ebben az évben” – mondta Gyarmati Ferenc, a két marosvásárhelyi klub birkózó szakosztályának vezetője.

Biró Krisztián 2019-ben ugyancsak Bulgáriában szintén ezüstérmet szerzett a kadét Európa-bajnokságon.

A román küldöttség eredményes hetet zárt Plovdivban, hiszen a birkózók további négy érmet, egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek.