A kettős leigazolással rendelkező, gyulakutai származású versenyző a szabadfogású birkózók 74 kilogrammos súlycsoportjában volt érdekelt.
Biró Krisztián a döntőig kiválóan menetelt, a selejtezőben 0–7-ről felállva 8–7-re múlta felül a moldovai Vasile Diacont, a negyeddöntőben fölényesen, 12–1-re nyert a magyarországi Nemes Balint ellen, az elődöntőben pedig szintén magabiztosan 11–0-ra verte a bolgár Dimitar Atanaszovot.
A vasárnap esti döntőben az azerbajdzsáni Dzsabrail Gadzsiev volt Fazakas Csaba edző tanítványának ellenfele, akivel szemben hiába szerezte meg az első pontot, végül 8–1-re alulmaradt.
Remélem még sok nemzetközi dobogóval fog megörvendeztetni bennünket ebben az évben” – mondta Gyarmati Ferenc, a két marosvásárhelyi klub birkózó szakosztályának vezetője.
Biró Krisztián 2019-ben ugyancsak Bulgáriában szintén ezüstérmet szerzett a kadét Európa-bajnokságon.
A román küldöttség eredményes hetet zárt Plovdivban, hiszen a birkózók további négy érmet, egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Pénz után kutattak az ismeretlen tettesek, akik három autót is feltörtek vasárnap Csíkszentmártonban az esti szentmise ideje alatt, a templom közelében. Az egyik járműből elloptak egy táskát, amely 3000 lejt tartalmazott. A rendőrség nyomoz.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Hatvanéves korában elhunyt Peter Greene, a 90-es évek emblematikus karakterszínésze, akit olyan filmekből ismerhet a közönség, mint a Ponyvaregény, a Közönséges bűnözők vagy A maszk.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!