Babos Csaba szövetségi kapitány együttese a pénteken elveszített két egyes mérkőzés után annak a tudatában lépett pályára a folytatásban, hogy mind a három hátralévő találkozót meg kell nyernie a továbbjutás érdekében. A magyarok ugyanakkor még sosem fordítottak meg párharcot 2–0-s hátrányból.
A szombati nyitómeccsen elvileg a két éljátékos, a pénteken Gálfi Dalmát verő Ana Bogdan, valamint a Jaqueline Cristiannal szemben alulmaradt Bondár Anna találkozott volna, ám a két és fél órás mérkőzést vívott Bondár helyett a kapitány Udvardyt küldte pályára. A világranglista 83. helyezettje remek formában érkezett Erdélybe, ugyanis a múlt héten megnyert egy 60 ezer dollár összdíjazású versenyt a kolumbiai Barranquillában.
A két játékos 2017 óta már négyszer megmérkőzött egymással, és mindig Bogdan bizonyult jobbnak. Érdekes, hogy kétszer Budapesten csaptak össze, köztük idén júliusban a Római parti viadalon.
Az ötödik csata is a 48. helyen álló román játékos fölényét hozta, aki semmire nyerte az adogatógémjeit, miközben kétszer is elvette a kaposvári teniszező szerváját. Bő 20 perc elteltével 5:0 állt az eredményjelzőn, öt perccel később pedig már szettelőnyben volt az ellenfél. A 24 éves magyar hét elvesztett játék után tudott először hozni egy gémet, ám 2:3-nál negyedszer is elvesztette az adogatását, ami sorsdöntőnek bizonyult, mivel Bogdan innen már magabiztosan lezárta a váratlanul egyoldalú meccset, amely mindössze 70 pecig tartott.
Mivel a párharc eldőlt, a két kapitány döntése alapján már csak egy tét nélküli páros találkozóra került sor, melyen döntő rövidítésben szintén a házigazdák diadalmaskodtak.
A nagyváradi csatát 4–0-ra megnyerő románok jövőre a BJK Kupa döntőjének a selejtezőjében vehetnek részt, míg a magyar csapat az euro-afrikai zóna I-es csoportjában folytatja.
A két válogatott tizedszer találkozott, de csak egyszer, 1993-ban nyertek a magyarok, akik legutóbb 2002-ben szerepeltek a világelitben.
Négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi testülete a Budapest Jégkorong Akadémia HC egyik játékosát, miután súlyos sportszerűtlenség történt a Gyergyói Hoki Klub elleni bajnokin.
Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!