Bezsebelte a tornagyőzelmet Simona Halep

Székely Sport 2020. szeptember 21., 16:28 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:15

A döntőig remek teniszt mutatott, a római WTA-torna fináléjában csupán fél óráig bírta a sérüléssel bajlódó cseh ellenfele, így zsinórban harmadik sikerét aratta Simona Halep.

Nagyon megy a játék Halepnek Fotó: Facebook/simonahalep

Hétfőn délután Rómában a női tenisztorna döntőjében az első és a második helyen kiemelt játékosok néztek farkasszemet, azaz a román Simona Halep, a cseh Karolina Pliskovával mérte össze tudását.

A 28 éves román teniszezőnő erőteljesen indított, 6¬0-ra nyerte az első szettet. Ehhez a sima meneteléshez kellett az is, hogy ellenfele szemmel láthatóan nem mozgott túl jól: hát- és combsérüléssel bajlódott.

A második játszmában Halep 2–1-es vezetésénél fel is adta a küzdelmet, csupán 31 percet tartott a finálé.

Simona Halep pályafutása huszonkettedik trófeáját zsebelte be, legutóbbi három tornáját ahol elindult (Dubai, Prága és Róma) megnyerte.