Hétfőn délután Rómában a női tenisztorna döntőjében az első és a második helyen kiemelt játékosok néztek farkasszemet, azaz a román Simona Halep, a cseh Karolina Pliskovával mérte össze tudását.
A 28 éves román teniszezőnő erőteljesen indított, 6¬0-ra nyerte az első szettet. Ehhez a sima meneteléshez kellett az is, hogy ellenfele szemmel láthatóan nem mozgott túl jól: hát- és combsérüléssel bajlódott.
A második játszmában Halep 2–1-es vezetésénél fel is adta a küzdelmet, csupán 31 percet tartott a finálé.
Simona Halep pályafutása huszonkettedik trófeáját zsebelte be, legutóbbi három tornáját ahol elindult (Dubai, Prága és Róma) megnyerte.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!