A tizennégy éven aluli serdülő korosztály egyéni versenyében a román válogatottat Benke Zoltán mellett még Budoi Noémi képviselte a Vajdahunyadi Siderurgicától, aki szintén harmadik helyezett lett. A fiúk versenyében Benke Zoltán eredménye 546 ledöntött fa volt, így sokkal lemaradt a második helyen végzett lengyel Kurylo Jakubtól (557) és a győztes, német Minunger Silvantól (578).
A lányoknál Budoi Noémi 562 ledöntött fáig jutott, és kevésen múlott, hogy ezüstérmes legyen, hiszen előtte az olasz Gasser Lisa egy ponttal (563) megelőzte, míg a versenyt a magyarországi Hegedűs Tímea nyerte (577).
A serdülők versenye után következtek az ifjúsági, U18-as tekések páros küzdelmei. A nőknél a román csapatot alkotó marosvásárhelyi Gál Beatrix Tímea és Fekete Réka alkotta duó eljutott a második körig, a negyeddöntőbe, miután legyőzte a Zolnai Brigitta és Ivana Arsic szerbiai kettőst, illetve kikapott a lengyel Katarzyna Mroczkiewicztől és Julia Sidlótól.
A férfiaknál a marosvásárhelyi Kötő Kálmán Dávid és a vajdahunyadi Bogdan Istodor szintén a negyeddöntőben estek ki, miután nyertek a német Lukas Funk és Lukas Dietze ellen, illetve vesztettek a Matteo Fantini és Florian Menrath francia kettőssel szemben.
A csapatversenyben a nőknél az Elektromaros edzője, Orosz István által irányított román válogatott, amelynek keretét kizárólag marosvásárhelyiek (Maria Ciobanu, Gál Beatrix Tímea, Fekete Réka, Ana Maria Poetaşu és Melisa Ungureanu) alkották, a nyolcadik helyen végzett a tizenkét együttest felvonultató mezőnyben. A férfiaknál a román csapat – keretében a marosvásárhelyi Kötő Kálmán Dávid és Szász Tibor Levente – a tizenegyedik helyen zárt.
A németországi Világkupán csütörtökön ugyancsak az U18-as korosztályban az egyéni összetett és vegyespáros, pénteken, illetve szombaton az egyéni versenyszámokat rendezik, majd következik a felnőttek (a román keretnek tagja a marosvásárhelyi Gyéresi Anna) csapatversenye.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!