A Septimia bowlingtermében tartott eseményen Marius Piticariu, a Román Bowlingszövetség képviselője kiemelte, annak ellenére, hogy a bowling még fejlődő sportág Romániában, az ifjúsági válogatottnál mutatott munkával és kitartással messze el lehet jutni, versenyképes csapatot állítottak össze.
„Nehéz Európa-bajnokság vár ránk, de ez nem szabad eltántorítson senkit sem a munkától, amit folytatni kell, hiszen nagyon tehetséges versenyzőink vannak, büszkék vagyunk rájuk” – tette hozzá.
Mivel Novák Károly Eduárd ifjúsági és sportminiszter jelenleg a tokiói paralimpián szerepel, helyette kabinetigazgatója, Lukács László vett részt a csapatbemutatón.
„A nemrég elindított, Novák féle sportstartégiába tökéletesen beleillik a bowling, hiszen az alapoktól, a fiatalok képzésével kezdik felépíteni, megalapozni a sportágat. Itt, a Septimiánál már korábban rájöttek arra hogy ez a jövő, hiszen az ifjúság nevelésével pár év alatt oda jutottak, hogy Európa-bajnokságon szerepelnek” – mondta Lukács.
Verzár Lóránt, a Septimia Sportklub tagja, alapítója, az ifjúsági válogatott csapatvezetője röviden vázolta, hogy mi is vár a fiatalokra Hollandiában. A tíznapos esemény (szeptember 10–19.) elején három próbát teljesítenek, előbb a fiúk és a lányok páros megmérettetése zajlik, majd jön az egyéni, illetve a csapatverseny. Ezt követi majd a döntő (páros, csapat, egyéni és master), amelyre a korábban elért eredmények alapján jutnak be a legjobbak.
A válogatott bő keretében 34 fiatal neve merült fel, belőlük válogatták ki a négy fiú és négy lány alkotta csapatot.
A válogatott gerincét két Hargita megyei város adja, Székelyudvarhelyt öten képviselik – Zalán Imre, Málnási Dávid, Verzár Tamás, Soós Dóra és Tóth Nikolett –, míg Csíkszeredát Balázs-Bécsi Máté.
A válogatott tagja még két ploiești-i lány, Ștefania Mihai és Dalia Marin, akik nemrég váltottak át a tekéről bowlingra.
Verzár kiemelte, hogy az Eb-re való felkészülés a szövetség és az ifjúsági minisztérium támogatásával már több mint két hónapja elkezdődött:
Büszkék vagyunk a gyerekekre, akik kitartóan, nagy erőfeszítéssel végezték el a munkát, reméljük, hogy a végén boldogan és elégedetten zárják az Eb-t”.
A hollandiai Európa-bajnokságon 22 ország vesz részt, és habár a korábbi megmérettetésekhez képest kissé visszaesett a benevezettek száma, így is a lehető legerősebb mezőny gyűlt össze, a fiúknál 73-an, míg a lányoknál 46-an szerepelnek.
Karamán Géza, a válogatott szövetségi kapitány szerint már jó eredménynek számítana, ha a fiatalok a középmezőnyben végeznek, hiszen óriási a lemaradás az északi országokhoz képest – míg Skandináviában iskolai szinten tanítják a bowlingot, akadémiák működnek, addig itthon heti két-három alkalommal tudnak edzeni.
A tapasztalat és a pillanatnyi forma sokat nyom majd a latba. Tudjuk, hol a helyünk, és ha mindenki azt a szintet hozza, amit tud és amit láttuk az edzéseken, elégedetten jöhetünk majd haza” – tette hozzá Karamán.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!