Ebben a szerző összefoglalja a sportág történelmét Erdélyben, Székelyföldön, valamint az egyre eredményesebb székelyudvarhelyi sikereket, egészen a napjainkban mutatott kiváló nemzetközi és hazai eredményekig.
A zárt körű eseményre a Székelyudvarhelyi Városi Könyvtárban kerül sor kedden 18 órától, viszont online a facebook.com/Biblioudv oldalon mindenki számára nézhető lesz.
Jelen lesz György István edző-játékos, felelős kiadó, valamint a szerző, Katona Zoltán. A moderátor Szász Csaba.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!