Csendes szerdai nap a fővárosi parkban, a gyerekeknek fenntartott játszóhelyek szinte üresek, az óriáskerék sem működik. Két lépéssel arrébb a sportcsarnokban egymást érik a meccsek, itt rendezik az U13-as korosztály számára kiírt asztalitenisz Európa-bajnokságot. A romániai keretben egy székelyudvarhelyi játékossal, Toró Dáviddal, illetve edzőjével, György Istvánnal.
Reggel a Montenegró elleni mérkőzés volt az első a házigazdák számára. Ez volt papíron a könnyebb ellenfél a kettő közül. Ezen a szinten a csapatversenyek vegyespárossal kezdődnek, aztán négy egyes követi ezt, ahol felváltva játszanak a lányok és a fiúk.
A Toró Dávid-Maya Madar duó kissé álmosan indított, fokozatosan emelte a ritmust, egy szettet engedélyezett az ellenlábasnak, az utolsó két játszmát pedig 4-re és 2-re húzták be.
Az egyesekkel sem adódott túl sok gondja a György István és Andreea Zamfir által irányított házigazdáknak. A sort a székelyudvarhelyi asztaliteniszező zárta, nagyon simán, 3–0-ra diadalmaskodott Milan Vucetic ellen, ahogy a romániai csapat is 5–0-ra nyert.
Az ukránok már más „kávéház”, ők vártak a romániai együttesre kora délután. Az edző duó nem cserélt, Toró és Madar ezúttal az első szettet elveszítette, gyorsan egyenlítettek, aztán az irtó fontos harmadikat 14–12-re hozták. A negyedik már nem sok izgalmat hozott, megvolt az első pont.
– fejtette ki gyorsan álláspontját a Székely Sportnak György István, az U13-as romániai válogatott egyik szövetségi kapitánya.
Itt is az utolsó találkozót a Székelyudvarhelyi ISK asztaliteniszezője, Toró Dávid játszotta Vologyimir Nevizsin ellen. Elúszni látszott a mérkőzés, 2–0-ra vezetett az ukrán sportoló, ráadásul a harmadik játszmában 6–3 állt a neve mellett. Egy időkéréssel valamelyest rendezte a sorokat a fiatal asztaliteniszező, megfordította és megnyerte ezt a szettet.
Az összecsapást viszont már nem tudta, de így sem volt túl nagy baj, ugyanis a romániai gárda 4–1-re nyert összesítésben, ott van a csütörtöki középdöntőben.
„Ezen az utóbbi meccsen kikaptam, pedig úgy éreztem, hogy jól játszottam. Összességében az egész napos teljesítményem rendben volt. Jó kis bemelegítés volt ez, mert a neheze még ránk vár” – fejtette ki a Székely Sportnak a 13 éves Toró Dávid.
Csütörtökön következik a középdöntő a csapatversenyben, itt másik három együttest kapnak ellenfélként, az első kettő jut a kieséses szakaszba. Pénteken a vegyespárosoké a terep, szombat-vasárnap pedig az egyéni küzdelmek jönnek a bukaresti sportcsarnokban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!