Bemasírozott a világbajnoki elődöntőbe a címvédő székely teqballos

Horváth Bálint Ottó 2023. december 01., 12:39 utolsó módosítás: 2023. december 01., 12:49

Lehengerlő játékkal jutott be a Thajföldön zajló teqball-világbajnokság férfi egyéni versenyének elődöntőjébe Györgydeák Apor, a székelyudvarhelyi sportoló szombaton megvédheti a címét.

Györgydeák Apor szombaton megvédheti a címét. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A világelső székely teqballos a csoportkörben nem volt érdekelt, szerdán a legjobb 32 között kezdte meg menetelését Bangkokban, és fölényesen, 12:1, 12:4 arányban győzött a magyar származású, de kanadai színeket képviselő Kertész Róbert ellen.

Györgydeák Apor romániai idő szerint pénteken hajnalban lépett asztalhoz a nyolcaddöntőben, ahol a házigazdák versenyzője, Uthen Kukheaw volt az ellenfele. A Góbék Teqball Team játékosa esélyt sem adott a thaiföldinek, két szettben, 12–5-re és 12–3-ra nyert. Néhány órával később már újra játszott, a legjobb nyolc között hasonlóan kategorikus győzelmet szerzett, 12–2-re és 12–5-re múlta felül a belga Jonathan Coquelle-t.

A címvédő ezzel bejutott az elődöntőbe, ahol szombaton reggel 8 óra 50 perctől a dán Brian Mengel Thomsen ellen küzd a fináléba kerülésért, a mérkőzést a Youtube Teq TV-n lehet élőben követni.

A másik ágon a lengyel Adrian Duszak és a francia Hugu Rabeux találkozik, előbbi a szerb Bogdan Marojevicet, utóbbi a négyszeres világbajnok magyarországi Blázsovics Ádámot búcsúztatta a negyeddöntőben.

Györgydeák Apor már teljes mértékben a címvédésre összpontosíthat, ugyanis férfi párosban a marosvásárhelyi Szilágyi Arnold oldalán búcsúztak a legjobb nyolc között. Az újonnan összeállt kettős a Koszovó elleni meccsét zöld asztalnál nyerte meg, mivel nem jelent meg az ellenfél, majd Olaszország ellen magabiztos játékkal győzött a csoportban.

Fotó: Facebook/Apor Györgydeák

A kiemelésnek köszönhetően az egyenes kieséses szakasz első körében nem kellett játszaniuk, a legjobb 16-ban pedig szetthátrányból fordítva kerekedtek felül a Brian Mengel Thomsen és Magnus Aagaard alkotta dán válogatotton.

Aztán a negyeddöntőben a hazai pályán játszó thaiföldi páros, Phakpong Dejaroen és Boonkoom Tipwon már kifogott rajtuk, szintén három játszmában szenvedtek vereséget.

A női egyéni versenyben a marosvásárhelyi Barabási Kinga versenyben van az éremszerzésért, miután ugyancsak bejutott az elődöntőbe. A csoportkörben könnyedén nyert német és kínai vetélytársa ellen, majd a legjobb 32 között nem játszott.

A nyolcaddöntőben két játszmában jutott túl az orosz Jekatyerina Poteskinen, a negyeddöntőben pedig 12:10, 12:7 arányban verte a francia Julien Amelie-t, akit a nyári krakkói Európai Játékok döntőjében is sikerült legyőznie.

Fotó: Facebook/We Love Sport

A legjobb négy között Barabási szombaton reggel 7 óra 30 perctől a brazil Rafaella Fontes Gimenez ellen játszik,

míg a másik párharcban az amerikai Carolyn Greco és a thaiföldi Jutatip Kuntatong találkoznak.

A további kategóriákban a romániai válogatott tagjai számára a verseny korábbi szakaszában véget ért a szereplés.

Vegyespárosban a marosvásárhelyi Szilágyi Arnold és Barabási Kinga a csoportkörben a második helyen végeztek, miután legyőzték a belga és a kolumbiai duót, illetve kikaptak a lengyel ellenlábastól. A nyolcaddöntőben viszont tehetetlenek voltak a végső győzelemre esélyes, magyarországi Bányik Csabával és Ács Krisztinával szemben, akik két szettben nyertek.

A női párosoknál a zetelaki Miklós Tünde és a nyikómalomfalvi Lakatos Kriszta tisztesen helytálltak, de nem sikerült bravúrt okozniuk, a német és a libanoni csapat ellen veszítettek a csoportban.

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team