A román bajnoki címvédő együttes idén is elindul az Euroliga selejtezőjében. Amíg az előző szezonban házigazda volt, idén utazik a háromszéki együttes, az október 11–13. közötti tornát Belgrádban fogják megrendezni.
A Sepsi–SIC október 11-én a görög Olimpiakosz, október 12-én pedig a házigazda Crvena Zvezda együttese ellen lép pályára.
A selejtező győztese főtáblára jut, ahol az A csoportban szerepelhet majd, míg a második és harmadik helyezett az Európa Kupában folytatja.
A magyar csapatok közül az NB I-ben bronzérmes DVTK-HUN-Therm házigazdája lesz a másik selejtezőcsoportnak, itt még az izraeli Ramla és a török Botas kapott helyet. A 16 klubot felvonultató elitmezőnyben – ahonnan hiányoznak az ukrajnai háború miatt kizárt orosz klubok – alanyi jogon ott lesz a magyar bajnoki címvédő Sopron Basket és az előző szezonban nyeretlenül debütált Atomerőmű KSC Szekszárd.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!