Azzal, hogy a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az elmúlt három idényben jól szerepelt a második számú kupasorozatban – az Európa Kupában –, megalapozta az utat magának, hogy egy szintet fennebb léphessen. Legutóbb bejutott a kiírás döntő tornájára, az akkor közölt klubrangsor alapján sejthető volt, hogy a következő évadban a Bajnokok Ligájában játszhat majd a székelyföldi együttes.
Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) csütörtökön tette közzé a hivatalos klubrangsort, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK ezen huszadik, és mivel a legjobb huszonnégy indulhat a BL-ben, így értelemszerűen a legjobbak mezőnyében kezdi a nemzetközi szereplést.
„Álom- és meseszerű volt, amikor megnyitottam a szakszövetség levelét, amelyben közölték, hogy a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a Bajnokok Ligája-csoportkör első körében indul a következő idényben.
– mondta el megkeresésünkre az udvarhelyi klubvezető, edző, György István.
Hozzátette, a '90-es évek elején volt olyan, hogy nem tudtak edzést tartani, mert nem volt egyetlen ép labdájuk sem, vagy éppen olyan hideg volt az edzőteremben, hogy képtelenség volt ott bármiféle foglalkozást levezetni. Onnan pedig elértek idáig, hogy a klubot Európa legjobb csapataival együtt említik.
„Nem vagyok biztos abban, hogy fel vagyunk-e készülve erre a szintre, készen állunk-e arra, hogy a világranglista első száz asztaliteniszezője közül többel fogunk játszani.
– tette hozzá György.
Az asztalitenisz Bajnok Ligája első csoportkörét július 25-én sorsolják: itt a 9–24. helyen rangsorolt együttesek kerülnek az urnákba, négy négyes csoportot alakítanak ki. Ezekből az első két helyezett jut tovább a második körbe, a másik kettő pedig „visszaesik” az Európa Kupa csoportkörébe.
A BL első csoportkörét szeptember 15–17. között játsszák, a székelyudvarhelyiek kérték a rendezési jogot.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!