A férfi egyéni versenyszám csoportkörében a világranglistát vezető Györgydeák Apor csak két meccset játszott, mivel kazah ellenfele nem tudott elutazni a világbajnokság helyszínére. Cseh ellenfelével kiélezett meccset játszott, akit 2:1 arányban tudott legyőzni, majd a csoportgyőzelemért vívott csatát már könnyedén vette, simán verte a dán játékost.
Női egyéniben Barabási Kinga egy mérkőzést megnyert, kettőt kikapott, csütörtökön még vár rá egy csata a lengyel lány ellen.
Vegyespárosban a Györgydeák Apor/Miklós Tünde szettveszteség nélkül húzta be a csoportgyőzelmet, a francia válogatott elleni rangadón meg kellett dolgozniuk a győzelemért, míg az egyesült államokbeli, illetve kuvaiti párosokat simán verték.
Folytatás csütörtökön. A férfi egyéni nyolcaddöntőjében Györgydeák Aporra 18 órakor az algériai Fethi Larit vár.
A férfi páros küzdelmei már reggel elkezdődnek, a Györgydeák Apor–Ilyés Szabolcs duónak csoportjukban tunéziai, bolgár és ukrán ellenfelei lesznek.
A női párosoknál Barabási Kingára és Dakó Katalinra brazil, ukrán, francia és portugál párosok várnak. Vegyespárosban csütörtökön már az elődöntő lesz a tét, a negyeddöntőben portugál ellenfele lesz a Györgydeák/Miklós párosnak.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!