Csütörtöktől vasárnapig a városi sportcsarnokban rendezték a férfi asztalitenisz élvonal alapszakaszának második tornáját, azaz a tavaszi idény mérkőzéseit. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az élbolyból indította a sorozatot, hat győzelem mellett egy vereséget összegzett az őszi szezonban.
A György István által felkészített gárda célja az első négy helyen való zárás, azaz a rájátszás felsőházának elérése volt. A remek kezdéssel meg is alapozták, hogy a legvégén ne kelljen számolgatniuk. A Sebastian Loso, György Szilárd, Lucian Filimon és Tamás Szabolcs alkotta együttes az első nap két maratoni meccsen, a végletekig kiélezett játszmákban 3–2-re diadalmaskodott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Konstancai Topstar ellen.
A második nap is jól sikerült, újabb két diadalt zsebelt be a székelyföldi együttes, ezzel pedig eldőlt, hogy biztosan ott lesznek a legjobb négy között a végelszámolásnál. A fennmaradó három mérkőzésen belefért az is, hogy ne szerezzenek pontokat: tíz győzelemmel és négy vereséggel a harmadik pozícióban zárta az alapszakaszt az ISK-SZAK.
Az áprilisi elődöntőben a Bukaresti Steaua lesz az ellenlábasuk, a másik ágon Pristavu Câmpulung–CS Mioveni párharcot rendeznek. A két győztes a döntőt játssza, míg a vesztesek megkapják a bronzérmeket – így már biztosan feláll a dobogóra az udvarhelyi asztaliteniszcsapat.
„Fantasztikus eredmény, amit elértünk. Büszkék lehetünk a teljesítményre, az odavágók során a szinte tökéletes eredmény meghozta, hogy a visszavágók során nem kellett nagyon idegeskednünk.
– összegzett a ISK-SZAK edzője, vezetője, György István.
Az udvarhelyiek számára következik a nemzetközi porondon való szereplés, március végén az Európa Kupa csoportkörének házigazdái lesznek.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!