A péntektől vasárnapig zajlott nívós Los Angeles-i viadalon Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor elsődleges célja az volt, hogy minél jobb formába lendüljenek a jövő hétvégi marosvásárhelyi vb-selejtezőtornára, de nyilván szerettek volna minél előkelőbb helyen végezni.
A verseny a vegyespárosok küzdelmével kezdődött, ahol mindkét székelyföldi sportolónak brazil játékostársa volt.
Györgydeák Apor és Ester Viana Mendes a csoportgyőzelem után a legjobb tizenhat között szetthátrányból fordítva nyert a marosvásárhelyi Barabási Kinga és a szlovák Branislav Rodman ellen, majd a negyeddöntőben felülmúlták az amerikai Luka Pilic–Margaret Osmundson kettőst.
Ezzel bejutottak a négyes döntőbe, ahol lényegében megismétlődött a szeptemberi, Rió de Janeirói-i torna végeredménye.
Az elődöntőben ugyanis két szoros játszmában ismét veszítettek a friss magyar bajnok Bányik Csaba–Ács Krisztina duóval szemben, a bronzmérkőzést viszont 12:8, 12:4 arányban ezúttal is magabiztosan megnyerték a brazil Leonardo Lindoso és Vania Moraes ellen, így újra felállhattak a dobogóra.
Ilyés Szabolcs és Leticia Luzorio a második helyen végeztek a csoportban, majd a nyolcaddöntő a végállomást jelentette számukra, két szettben kaptak ki a Györgydeákék által legyőzött braziloktól.
A tornamásodik kiemelt Györgydeák–Ilyés férfi páros két kiütéses sikerrel nyerte meg a csoportját, sőt az egyenes kieséses szakaszban is fölényes játékkal győztek egy amerikai–kolumbiai kettős, illetve a hosszabb sérülés után visszatérő, francia válogatott Julien Grondin és amerikai társa, Mark Millan ellen.
A legjobb négy között az amerikai válogatottal csaptak össze. Az első játszmát 12–9-re sikerült behúzni Luka Piliccsel és Dennis Correiával szemben, majd a másodikban is sokáig vezettek, azonban a házigazdák 12–8 arányban kiegyenlítettek, majd a döntő szettet fölényesen, 12–4-re nyerték meg.
Maradt a kisdöntő a székelyeknek, amelyben a magyarországi Blázsovics Ádám és Csereklye Martin ellen küzdöttek az éremért.
Ennek sorsa újra három játékrészben dőlt el, hátrányból ugyan még sikerült egyenlíteni, de a döntő játszmában az ellenfél jobbnak bizonyult, így a Góbék játékosai lemaradtak a dobogóról.
Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor kedden érkeznek haza Los Angelesből, majd szombaton és vasárnap már asztalhoz állnak Marosvásárhelyen, ahol ki kell vívják a novemberi thaiföldi világbajokságra való kvalifikációt.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!