Embert és gépet egyaránt próbára tettek a hetedik alkalommal megszervezett Ditrocks Hard Enduro terepmotorverseny kihívásai. Nemcsak a versenyzőket, hanem a nézőket is, de ennek ellenére nem lehetett csalódott az, aki részese volt.
A pénteki fesztiválhangulatban zajlott prológon, a ditrói Magor Csárdánál kialakított mesterséges akadályokon magukat átküzdő pilótákra több ezren voltak kíváncsiak a rekkenő hőség ellenére. Aztán szombaton s vasárnap a hegyi terep sem volt kíméletes a motorosokkal. De így is kell lennie egy hard enduro versenyen.
Ahogy minden évben, idén is igyekeztek a szervezők olyan újdonságokat belevinni a pálya kialakításába, amelyek miatt kicsit sem lehetett a nyomvonalon végigszáguldani.
„Mindig próbálunk újítani, és ez szükséges is. Ha nem így lenne, akkor egy idő után unalmas lenne a versenyzőknek, és nem jönnének újra” – fogalmaz Kovács Árpád András főszervező.
– mondta el a Székely Sport megkeresésére.
A résztvevők létszámával is elégedett, sikerült tartani a közel kétszázas mezőnyt, miközben más, idei hasonló romániai viadalokon 20-30 százalékos visszaesés volt. A rendezvény balesetmentesen lezajlott, és már készülnek a 2025-ös 8. kiadásra. A résztvevőknek a versenykategóriától függően különböző nehézségű távokat kellett teljesíteniük.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!