A téli sportokat kedvelő helyi közösség által várva várt létesítmény múlt vasárnap tartalmas ünnepség keretében nyitotta meg kapuit. A marosvásárhelyi fiatal jégkorongcsapat már a tesztidőszak alatt is használhatta a pályát, csütörtöktől azonban elkezdődött a korcsolyaoktatás a sporttal most ismerkedő gyerekek számára.
Amint Balázs Bécsi Csongortól, a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy között található műjégpálya adminisztrátorától megtudtuk, egyelőre 160 gyereket neveztek be az edzésekre, akiket négy csoportra osztottak, tíz alkalommal egyórás képzéseket tartanak számukra. Mint mondta, az SZJA Maros Facebook-oldalon, illetve Kui Csaba edzőnél még lehet jelentkezni, 4 éves kortól 14 éves korig várják az érdeklődőket.
A képzés célja, hogy a gyerekek megtanuljanak a jégen állni, illetve megszerettesék velük a sportágat.
A korcsolyaoktatással párhazumosan a pálya egyik harmadában jégkorong edzések is zajlanak. Miután elsajátították az alapokat, a gyerekek választhatnak, hogy a korcsolyázást, vagy a jégkorongot szeretnék tovább folytatni.
A járványügyi helyzetre való tekintettel a nagyközönség számára egyelőre nem tudják biztosítani a korocsolyázás lehetőségét.
A jégpálya üzemeltetési ideje az időjárás függvényében változhat, de április végéig, vagy akár május elejéig biztosan nyitva tart.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. Ugyanakkor a nyaralás élvezetét csak fokozza a tenger.
Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!