Pénteken délelőtt az észt Taltech Sports Club volt az első ellenfele az udvarhelyi csapatnak. A nyitómeccsen György Szilárd elveszítette az első szettet Samuli Soinéval szemben, ez annyira feltüzelte a korábbi ifjúsági Európa-bajnokot, hogy behúzta a következő három játszmát, ellenfelének pedig összesen csak 14 pontot engedett.
Sebastian Loso következett, hatalmasat csatázott Arturs Reinholds-szal, a játszmák végén mindig az udvarhelyiek svéd légiósa volt élesebb. A harmadik párban Lucian Munteanu és Stanislav Strogov állt asztalhoz, és az ISK-SZAK játékosa végig szoros csatában megnyerte a meccset, egyben a párharcot is.
Délután a Draycott & Long Eaton TTC következett, az angolok a túlélésért játszottak, hiszen az első fordulóban kikaptak a házigazda SKST Tesla Batteries Havirovtól. Losónak nem okozott gondot Toby Ellis, a balkezes svéd simán nyerte a mérkőzését. A Boonyaprappa-testvérek, Naphong és Naphat viszont hatalmas csatára késztette György Szilárdot és Lucian Munteanut. Mindkét mérkőzés nagyon hasonló forgatókönyv szerint zajlott: az ISK-SZAK játékosai megnyerték az első két szettet, majd ellenfelük egyenlített, így mindkét csata rövidítésben ért véget, egyaránt 6–3-ra az udvarhelyiek javára.
Mivel a csoport másik meccsén a csehek legyőzték az észteket, az ISK-SZAK sikere azt jelenti, hogy a fiúk továbbjutottak az elődöntőbe. A csoport utolsó meccsén, szombaton 11 órától a házigazda SKST Havirovval a csoportelsőség lesz a tét.
Az elődöntőt szombaton délután 5 órától, a döntőt pedig vasárnap 12 órától játsszák.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!