Begu, Halep és Niculescu is kikapott a melbourne-i tornán

Agerpres 2021. február 05., 21:24

Irina Begu és Simona Halep egyesben, Monica Niculescu pedig párosban szenvedett vereséget pénteken a Gippsland Trophy elnevezésű, 565.530 dollár összdíjazású melbourne-i torna negyeddöntőjében.

Begut két szettben múlta felül a korábbi világelső japán lány Fotó: Shenzhenopentennis.com

A fáradtan felálló, 30 éves Begu, miután korábbi három meccsén legkevesebb két és fél órát volt a pályán, 1 óra 16 percig bírta a japán Naomi Oszakával szemben, aki 7:5, 6:1-re győzött.

Az első szettben Begu egyenlő ellenfélként játszott a WTA ranglista 3. helyén álló japán lánnyal, aki csak a legutolsó játékban, 6:5-nél tudott brékelni. Megjegyzendő, hogy 4:4-nél Begu két bréklabdát hibázott.

A második játszmában, 1:1 után, Oszaka behúzott zsinórban öt gémet, s ezzel simán nyerte a meccset. A két játékos közötti különbség abból is látszik, hogy míg Oszaka kétszer annyi nyerőt ütött, mint Begu (22-11), addig a ki nem kényszerített hibák száma ennek a fordítottja volt (11-22). Begu teljesítményéért 100 WTA pontot és egy 8770 dolláros csekket kap.

A Monica Niculescu-Patricia Ţig duót 2:6, 6:2, 10-8-ra verte az Ana Blinkova-Veronika Kudermetova orosz páros.

Ugyancsak pénteken az orosz Jekatyerina Alekszandrova 6:2, 6:1-re győzte le az első helyen kiemelt Simona Halepet.