A fáradtan felálló, 30 éves Begu, miután korábbi három meccsén legkevesebb két és fél órát volt a pályán, 1 óra 16 percig bírta a japán Naomi Oszakával szemben, aki 7:5, 6:1-re győzött.
Az első szettben Begu egyenlő ellenfélként játszott a WTA ranglista 3. helyén álló japán lánnyal, aki csak a legutolsó játékban, 6:5-nél tudott brékelni. Megjegyzendő, hogy 4:4-nél Begu két bréklabdát hibázott.
A második játszmában, 1:1 után, Oszaka behúzott zsinórban öt gémet, s ezzel simán nyerte a meccset. A két játékos közötti különbség abból is látszik, hogy míg Oszaka kétszer annyi nyerőt ütött, mint Begu (22-11), addig a ki nem kényszerített hibák száma ennek a fordítottja volt (11-22). Begu teljesítményéért 100 WTA pontot és egy 8770 dolláros csekket kap.
A Monica Niculescu-Patricia Ţig duót 2:6, 6:2, 10-8-ra verte az Ana Blinkova-Veronika Kudermetova orosz páros.
Ugyancsak pénteken az orosz Jekatyerina Alekszandrova 6:2, 6:1-re győzte le az első helyen kiemelt Simona Halepet.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Elveszítheti a polgármesteri tisztségét Dominic Fritz, Temesvár elöljárója, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, miután az alkotmánybíróság hétfőn alkotmányosnak minősítette a feddhetetlenségi törvény módosítását.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!