A sítájfutók Ski-O Tour sorozata idén Ausztriában, Tauplitzalmon kezdődött, és a svájci Val Müstairben ért véget, akárcsak a sífutó Tour de Ski. Innen származik egyébként a négyszeres olimpiai bajnok sífutó Dario Cologna.
Az ausztriai futamokat követően Szép Zoltán a 33., Simion Suciu a 36., Szász Botond pedig a 37. helyről várta a folytatást Svájcban. A Fuldera nevű település határában rendezett Szupersprintet a világranglista éllovas norvég Jorgen Baklid nyerte, a csíkiak közül Szép Zoltán a 36., Suciu Simion a 37., Szász Botond a 38., Gegő Hunor pedig a 40. helyen ért célba.
Ezt követően Tschierv körül egy 10 kilométeres versenyre került sor, amely kiváló hóviszonyok között zajlott, a győztes ugyancsak Baklid lett, aki kiváló formát mutatott. A VSK sítájfutói közül Suciu a 39., Szász a 40. lett, Szép belázasodott, de az összetettbeli pozíciója miatt vállalta a versenyt és a 42. helyen ért célba, míg Gegő betegség miatt nem állt rajthoz.
Utolsó nap egy hosszútávú versenyre került sor, melyen három térképet kaptak a versenyzők és 15 kilométer várt rájuk, több mint 400 méter szintkülönbséggel. Ezt a futamot is Baklid nyerte, a székelyföldiek közül Gegő 38. lett, Suciu 39., Szép 40., Szász pedig 43..
Összetettben a hat napi eredmények után a norvég Isak Jonsson diadalmaskodott, a dobogóra két honfitársa Kvale Bjornar és Aas Henrik Frederiksen állhatott fel.
A csíkiak közül Suciu a 27., Szép a 28., Szász pedig a 29. helyen végzett.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!