Befejezték a Ski-O Tourt a VSK sítájfutói

Dobos László 2023. január 18., 19:57

Hét nap alatt két országban és hat versenyen álltak rajthoz a VSK Csíkszereda sítájfutói. A Ski-O Tour sorozat végén Simion Suciu a 27., Szép Zoltán a 28., Szász Botond pedig 29. helyen végzett összetettben.

Simion Suciu Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

A sítájfutók Ski-O Tour sorozata idén Ausztriában, Tauplitzalmon kezdődött, és a svájci Val Müstairben ért véget, akárcsak a sífutó Tour de Ski. Innen származik egyébként a négyszeres olimpiai bajnok sífutó Dario Cologna.

Az ausztriai futamokat követően Szép Zoltán a 33., Simion Suciu a 36., Szász Botond pedig a 37. helyről várta a folytatást Svájcban. A Fuldera nevű település határában rendezett Szupersprintet a világranglista éllovas norvég Jorgen Baklid nyerte, a csíkiak közül Szép Zoltán a 36., Suciu Simion a 37., Szász Botond a 38., Gegő Hunor pedig a 40. helyen ért célba.

Szép Zoltán Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

Ezt követően Tschierv körül egy 10 kilométeres versenyre került sor, amely kiváló hóviszonyok között zajlott, a győztes ugyancsak Baklid lett, aki kiváló formát mutatott. A VSK sítájfutói közül Suciu a 39., Szász a 40. lett, Szép belázasodott, de az összetettbeli pozíciója miatt vállalta a versenyt és a 42. helyen ért célba, míg Gegő betegség miatt nem állt rajthoz.

Szász Botond Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

Utolsó nap egy hosszútávú versenyre került sor, melyen három térképet kaptak a versenyzők és 15 kilométer várt rájuk, több mint 400 méter szintkülönbséggel. Ezt a futamot is Baklid nyerte, a székelyföldiek közül Gegő 38. lett, Suciu 39., Szép 40., Szász pedig 43..

Gegő Hunor Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

Összetettben a hat napi eredmények után a norvég Isak Jonsson diadalmaskodott, a dobogóra két honfitársa Kvale Bjornar és Aas Henrik Frederiksen állhatott fel.

A csíkiak közül Suciu a 27., Szép a 28., Szász pedig a 29. helyen végzett.