HIRDETÉS

Bálint Bernadett: „Nincs rajtam nyomás”

Felszabadultan és legjobb tudása szerint játszani szeretne játszani
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

2024. október 11., 13:42

A kézdivásárhelyi születésű Bálint Bernadett is ott lesz az Ausztriában jövő héten kezdődő asztalitenisz egyéni és páros Európa-bajnokságon.

2024. október 11., 13:42

A Sepsiszentgyörgyön nevelkedett sportoló ifjúsági szinten – még román színekben – szinte mindent elért, csapatban kétszeres Európa-bajnok, párosban és vegyespárosban vannak ezüst- és bronzérmei is a kontinentális viadalról, sőt az ifjúsági világbajnokságról is van egy csapat bronzérme.

Kissé meglepődve mondta a Székely Sport megkeresésére, hogy immár közel 10 éve költözött ki Magyarországra: „Hogy telik az idő...” Ezzel talán azt is elárulta, hogy itt az ideje, hogy végre a felnőtt korosztályban is maradandót tegyen le az asztalra.

HIRDETÉS

Sajnos „Detty” igazából a februári, puszani (Dél-Korea) világbajnokság óta nem játszott nemzetközi mérkőzést, utoljára hivatalos találkozón is júniusban szerepelt.

„Az azóta eltelt négy hónapban leginkább az edzésekkel foglalkoztam, tegnapelőtt (szerdán – szerk. megj.) kezdődött el számomra az új idény, Győrrel játszottunk bajnoki meccset.

Későn kezdődött el a bajnokság, így nem igazán tudtam kipróbálni magam élesben. Az edzések jól mennek, de ugye, az edzés...

– tette hozzá.

Bálint Bernadett Romániában is folytatja karrierjét, a Nagykárolyi VSK Victoria csapatával például az elmúlt két idényben ezüstérmes lett a női bajnokságban. Nálunk azonban még nem kezdődött el a Szuperliga.

Érdekesség, hogy az erdélyi város együttesében szerepel a párizsi olimpián is megfordult Madarász Dóra, a 2004-es athéni és a 2021-es, tokiói olimpián játszó, Európa-bajnok Fazekas Mária, vagy a helyi születésű, de szintén magyar válogatott Dari Helga. Utóbbi három játékos a Budaörs csapatában is játszik, ráadásul idén nem csak megvédték címüket, hanem a klub történetében először aranyérmesek lettek az Európa Kupában.

Megjegyzés: néhány ország asztalitenisz-szövetsége megengedi, hogy sportolóik egyszerre akár két ország bajnokságában is szerepeljenek leigazoltként.

A fenti történethez még azt is hozzá lehetne tenni – érdekességképpen –, hogy a magyar asztalitenisz válogatottat immár egy éve a nagykárolyi születésű Pink Márk irányítja, aki korábban éppen a Budaörs bajnokcsapatát is vezette. Erre mondják, kicsi a világ...

A jövő heti ausztriai kontinensviadalra visszatérve, Bálint Bernadett elmondta, hogy nem érzi úgy, hogy nagy lenne a nyomás rajta, de mindenképp szeretne bizonyítani az új edzőnek, valamint hosszabb távon megvetni a lábát a válogatottban, és azt is elérni, hogy minél több nemzetközi versenyre elvinnék,

és mindezek egyenes következménye egy olimpiai szereplés lenne 2028-ban, Los Angelesben.

„Mivel nagyon rég nem játszottam nemzetközi tornákon, lecsúsztam a világranglistán is. Kikerültem a legjobb 400-ból, (jelenleg a 451. – szerk. megj.), ami egyáltalán nem reális. Sajnos nem vittek versenyekre, én pedig nem tudtam fedezni a saját kiutazásaimat. Emiatt valószínű, hogy a csoportból való továbbjutásért is nagyot kell küzdenem, és ha onnan továbbjutok, akkor nagyon erős ellenfél is következhet” – folytatta.

Detty nem akar azonban minderre „rágörcsölni”, szeretne felszabadultan és legjobb tudása szerint játszani.

A magyar válogatott sportoló Linzben vegyespárosban és női párosban is asztalhoz áll.

Vegyesben a párizsi olimpián Madarász Dórával indult Ecseki Nándorral alkot majd egységet. Vele már többször is szerepelt, korábban ifjúsági Európa-bajnokságon még érmet is szereztek. Bálint Bernadett nagyon várja, hogy ismét együtt álljanak asztalhoz.

Női párosban azzal a Hartbrich Leonie-val próbálnak előbbre lépni, akivel eddig mindössze kétszer alkottak kettőst, de mindkétszer az első forduló jelentette a végállomást számukra. Majd Linzben mutatják meg?

Bár még sok van benne, a 28 éves Bálint Bernadett nagyon szeretne bizonyítani a felnőttek között: „Nem mondom, hogy most, vagy soha, de mikor, ha nem most?”

Az egyéni és páros asztalitenisz Európa-bajnokságnak az ausztriai Linz lesz a házigazdája október 15–20. között.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Levették a műsorról: nem lesz tévéközvetítés a Sepsi OSK és az ASA meccséről

Rövid szünet után újraindul a labdarúgó 2. Liga küzdelemsorozata, ám a székelyföldi szurkolók többsége ezúttal hiába kapcsolja be a televíziót: a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA találkozói egyaránt kimaradnak a műsorból.

A székely rangadó nyitja a Román Kupa csoportkörét

Közzétették az első forduló programját a labdarúgó Román Kupa csoportkörében. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK székely rangadójával kezdődnek el a főtáblás küzdelmek, a pontos időpontot is megismertük.

Székelyhon

Égett szagot éreztek a rendőrautóban, megdöbbentő, hogy mi volt az ajtóba rejtve – videóval

Égettműanyag-szagot érzett a rendőrautóban a járőregység, és amikor ki akartak szállni a szolgálati Polóból, beragadt a központi zár. Amit pedig ezután tapasztaltak, elmenne egy bohózatba is – szellőztette meg a sztorit az Europol szakszervezet.

`
Krónika

Jókora büntetést kapott a román szövetség a román–magyar meccsen kirobbant szurkolói botrány miatt

Harmincezer eurós bírságot rótt az UEFA etikai bizottsága a Román Labdarúgó-szövetségre a szeptemberi román–magyar teremlabdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn kirobbant szurkolói botrány miatt.

Krónika

Felfedezésre vár a lassan megújuló, román nacionalisták által is látogatott Bethlen-kastély Keresden

Bár az elmúlt század nyomot hagyott a keresdi Bethlen-kastélyon, a Maros megyei műemlék régi pompáját szakszerű restaurálási munkálatok révén igyekeznek visszanyerni. Látogatásunk során megtekintettük a reneszánsz épületegyüttest.

Főtér

A kék sarokban: Krasznahorkai László! A piros sarokban: Mircea Cărtărescu!

Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.

Ez is érdekelheti

Nyílt napra készülnek a lovasíjászok Csibában

A Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesület október 18-án, szombaton különleges nyílt napra hívja a sportág iránt érdeklődőket a csibai Vasfúvó-dombra, a lovasíjász pályára.

Egy hajszálnyira volt a dobógótól Molnár Ede a barcelonai szezonzárón

Látványos fináléval ért véget a 2025-ös Cross Country Eliminator (XCE) világkupa-sorozat, amelynek utolsó állomását Barcelonában rendezték. A háromszéki sportolót tizedmásodpercek választották el a dobógótól.

A parasportokkal ismerkedhetnek a fogyatékkal élők Csíkszeredában

Csíkszereda a romániai parasport központjává vált: a Ride More Paraevent – Snowlovers Edition keretében fogyatékkal élők is kipróbálhatják a téli sportágakat, és megtapasztalhatják a mozgás és a közösség erejét.

A Kolozsvári CFR látogat az FK Csíkszeredához – a csütörtöki sportműsor

Bepótolják a labdarúgó Szuperliga ötödik játéknapjáról elhalasztott találkozót. Akkor a kolozsváriak nemzetközi kupaszereplése miatt kérték az FK Csíkszereda elleni összecsapásuk elnapolását. Több kézilabdameccs még a kínálatban.

Történelmi teljesítmény: két aranyat is szereztek Lengyelországban a háromszéki karatékák

Az elmúlt hétvégén rendezték a Polish Open 19. kiadását, Közép- és Kelet-Európa egyik legnagyobb és legszínvonalasabb nemzetközi karateversenyét. A Sport-All SC fiataljai parádésan teljesítettek: két arany- és egy bronzérmet hoztak haza.

Sántha Xénia: habár lefagy a lábad, de ekkor érzed igazán, hogy élsz

Első nyolcezresét, a 8163 méteres Manaszlut hódította meg Sántha Xénia – ezzel sporttörténelmet írt, emberileg és szervezésileg is kiemelkedőt alkotott. Az expedíció után hazautazott Erdélybe, szülővárosában, Csíkszeredában beszélgettünk vele.

Pályán a Sepsi, Fradi–Nagyvárad – európai kupameccsek szerdán a tévében

A női kosárlabda Eurokupában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC hazai pályán fogadja a KSC Szekszárdot, a vízilabda BL-ben a Fradihoz látogat Nagyvárad, a kézilabda BL-ben pedig Dániába, az Aalborghoz utazott a Dinamo.

A hoki nem nyolcórás meló – Szilassy Zoltán a Helyzetbe hozunk! vendége

Makulátlanul menetel a Gyergyói Hoki Klub – mi áll a siker mögött? Szilassy Zoltán sportigazgató beszél a Helyzetbe hozunk! legújabb részében a csapat titkairól, az utánpótlás kihívásairól és arról, miért nem nyolcórás munka a jégkorong.

Balkán-bajnokok a székelyudvarhelyi és marosvásárhelyi birkózók

Kolozsvár adott otthont az idei korosztályos birkózó Balkán-bajnokság küzdelmeinek, amelyen a székelyudvarhelyi és marosvásárhelyi klubok sportolói több aranyéremmel és számos dobogós helyezéssel gazdagodtak.

Három aranyéremmel zárták a szezont a VSK Csíkszereda tájfutói

Barcarozsnyón zárult az idei tájfutó országos sprintbajnoki sorozat, ahol a VSK Csíkszereda versenyzői remekül szerepeltek: három országos bajnoki címet szereztek, mindhármat a Ráduly család tagjai.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!