A Székelyudvarhelyi ISK sportolói 50 és 60 méteres sprintben, 200 méteres szaladásban, 50 és 60 m gátfutásban, valamint távolugrásban tehették próbára magukat.
Filé Ardó távolugrásban szerzett második helyet, míg 60 m szaladásban döntőbe jutott és végül hatodikként ért célba. Gergely Anna szintén 60 m távon finalista volt, ahol a hatodik helyet érte el, távolugrásban pedig a negyedik legjobbnak bizonyult.
– mondta Buti László, aki a gyerekek megfelelő felkészüléséért felelt.
Nem lehetett panasz a lányok szereplésére sem, ugyanis File Cserne Jázmin 200 m szaladásban az első helyet szerezte meg (33.84 másodperc), Gergen Anna 50 m sprintben a dobogó harmadik fokára állhatott fel, távolugrásban pedig a második helyen végzett (3,78 m).
Összességében kevés próba volt, ahol a középmezőnyben vagy annál hátrébb végzett volna valaki a Székelyudvarhelyi ISK képviseletében, a legtöbb fiatal atléta ott volt a legjobb nyolcban, vagy tízben.
„A sok jó eredmény mellett meg kell említenem, hogy könnyek is potyogtak, File Cserne megsérült az 50 m gátfutásnál, de sportszerűen versenyzett a távolugrásnál, Tóth Péter egy rettenetesen jó 200 m szaladással lett 5., úgy, hogy az utolsó ötven méteren a bokája kificamodott. Minden elismerésem és emelem kalapom a gyerekek előtt” – zárta gondolatait Buti László.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!