Bajnokok Ligája mérkőzést játszanak a marosvásárhelyi sportcsarnokban

Horváth Bálint Ottó 2019. október 29., 15:35 utolsó módosítás: 2019. október 29., 16:06

Női röplabda Bajnokok Ligája mérkőzést játszanak a marosvásárhelyi sportcsarnokban november végén. A hazai bajnok Balázsfalvi Alba az olasz címvédő, előző szezonban BL-döntős Imoco Volley Conegliano együttesével találkozik.

Az előző két idényben a Balázsfalvi Alba ezüstérmet szerzett az európai kupaporondon

A balázsfalvi alakulat rendszerint Nagyszebenben rendezi hazai európai kupamérkőzéseit, azonban a november 26–28. közötti időpontban foglalt a nagyszebeni sportcsarnok, így Marosvásárhelyre esett a klub választása. A találkozó pontos dátumát egyelőre nem rögzítették a nemzetközi szövetségnél.

A Bajnokok Ligája D csoportjában a Balázsfalvi Alba az Imoco Volley Conegliano mellett még a francia Nantes VB és a selejtezőből érkező Vasas Budapest vagy az albán Partizani Tirana párharc (az első mérkőzést a magyar bajnok 3:0 arányban nyerte) győztesével mérkőzik meg oda-visszavágó alapon.

A román válogatott és értékes külföldi játékosokat foglalkoztató Balázsfalvi Alba az előző két idényben döntőt játszott az európai kupaporondon,

tavaly a Bajnokok Ligájában a török Vakifbank Isztambultól, idén a CEV Kupában az olasz Busto Arsiziotól kapott ki.